HonorSpravodajstvo

Odlúčenie Honoru od materskej značky Huawei prináša prvé ovocie pre zákazníkov spoločnosti!

Spoločnosť Honor sa po odlúčení od Huawei pomaly, ale isto vracia do starých koľají. Značke svitá na výrazne lepšie časy.

Nie je to tak dávno, čo bola spoločnosť Honor súčasťou materskej spoločnosti Huawei, ktorá sa už pár rokov trápi s americkými sankciami. Práve tento aspekt dlhodobo trápil upadajúceho telekomunikačného čínskeho giganta, ktorý sa po niekoľko mesačných špekuláciách nakoniec rozhodol odlúčiť jednotlivé značky. Spoločnosť Honor sa tak stala nezávislým výrobcom, na ktorého neboli priamo mierené sankcie zo strany USA. Situácia sa však doposiaľ nevyvíjala príliš dobre, keďže medzinárodná pozícia spoločnosti Honor a jej prípadných dodávateľov z USA nebola úplne vyjasnená. Najnovšie správy priamo od nemeckej pobočky spoločnosti Honor však potvrdzujú to, na čo väčšina fanúšikov značky dlhé mesiace čakala.

Nezávislosť sa vyplatila

Ako informuje zahraničný portál Gizchina.com, pobočka HonorDE na sociálnej sieti Twitter v krátkosti informovala o nadchádzajúcom zariadení s úplne novým procesorom Snapdragon 778G 5G od spoločnosti Qualcomm. Ide o novú prémiovú sériu s označením Honor 50, na ktorú niektorí horliví fanúšikovia čakajú už niekoľko mesiacov. Doposiaľ však visel otáznik nad dostupnosťou služieb Google, ktorá je pre väčšinu najmä európskych zákazníkov kľúčová.

Práve na túto otázku odpovedalo komunikačné oddelenie nemeckej pobočky Honor, keďže na otázku pod svojim príspevkom ohľadom dostupnosti služieb Google odpovedala, že služby Google v sérii Honor 50 dostupné budú. Marketéri však nezabudli dodať, že zatiaľ ide o „tajnú informáciu“, ktorá mala byť pôvodne ďalším prekvapením.

Dobré vyhliadky Honoru do budúcna

I keď plány spoločnosti Honor na najbližšie roky zatiaľ nikto z nás nepozná, už v týchto momentoch je jasné, že Honoru svitá na lepšie časy. Opätovná možnosť spolupráce s americkými spoločnosťami vyrábajúcimi hardvér, ako i softvér, bola dlhodobo kľúčovou otázkou. Dostupnosť mobilných služieb od spoločnosti Google je takmer určite veľmi dobrou správou a môžeme očakávať, že po príchode série Honor 50 začne spoločnosť Honor opäť vystrkovať rožky aj na európskom trhu, teda i v našich končinách.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close