BezpečnosťSpravodajstvo

Odhlásilo vás z WhatsAppu? Nebojte sa, nikto vám nehackol účet. Prečo sa tak stalo?

Používatelia hlásia, že ich automaticky odhlásilo zo služby WhatsApp. Nebojte sa, váš účet nebol hacknutý. Stojí za tým aktualizácia aplikácie.

Zatiaľ čo v priebehu včerajšieho dňa služba WhatsApp získala mediálnu pozornosť vďaka novým možnostiam prispôsobenia miznúcich správ, tak dnes ju získava v súvislosti s tým, že používateľov začalo svojvoľne odhlasovať z ich účtov. Čo sa skrýva za týmto neduhom?

Mnohým z nás asi potom, ako ich odhlásilo pravdepodobne napadlo, že niekto cudzí sa prihlásil do nášho účtu. Inými slovami, že sa nám niekto nabúral do účtu. Našťastie, skutočnosť je úplne iná, informuje portál wabetainfo.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo stojí za odhlásením používateľov zo služby?

Ako sme vyššie už spomínali, tak nemusíte mať obavy, že by sa vám niekto nabúral do účtu. Dôvod je taký, že WhatsApp začal sprístupňovať funkciu podpory účtu na viacerých zariadeniach súčasne pre širšie publikum bez toho, aby ste museli mať smartfón pripojený k internetu. Spolu s rozširovaním tejto funkcie, WhatsApp implementoval i niekoľko opráv chýb v súvislosti so synchronizáciou správ naprieč zariadeniami. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo ste sa mohli stretnúť s hláškou, ako môžete vidieť nižšie.

WhatsApp_hlaska ao odhlaseni zariadenia z uctu
Zdroj: wabetainfo.com

Portál Wabetainfo v súvislosti s aktualizáciou aplikácie ďalej píše:

„Tento problém mohol spôsobiť nesprávnu synchronizáciu údajov medzi vašimi prepojenými zariadeniami. Na vyriešenie tohto problému musel WhatsApp automaticky odhlásiť vaše prepojené zariadenia.“

Portál ďalej dodáva, že aktualizácia aplikácia je distribuovanou pre čoraz väčšie množstvo používateľov a preto, ak ste s týmto problémom ešte nestretli, tak je možné, že sa s ním stretnete už čoskoro.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close