Od života gangstrov až po ľadové medvede: Tieto dokumenty si nemôžete nechať utiecť, stoja za hriech!

Streamovacia služba Disney+ má v ponuke aj niekoľko dokumentov z rôznych sfér. Tieto nepochybne stoja za vašu pozornosť.

disney plus dokumenty
Zdroj: YouTube (ABC News), úprava Vosveteit.sk

Streamovacia služba Disney+ okrem originálneho obsahu, filmov a seriálov zo sveta Disney, Marvel či Star Wars ponúka aj viacero skvelých dokumentov. Nie nadarmo totiž do svojej ponuky zaradila aj tituly z dielne National Geographic, ktoré stoja za našu pozornosť. Na výber máme z množstva skvelých dokumentov, z ktorých niektoré isto oslovia aj vás. Ak teda hľadáte spôsob ako si skrátiť dlhú chvíľu a pritom sa ešte aj niečo dozvedieť, ste na správnom mieste. Aktuálne sa totiž pozrieme na výber tých najlepších dokumentov, aké služba ponúka.

Pravda a lož: Posledný gangster

Možno ste aj vy už počuli o slávnej mafiánskej rodine Gambino. Hlavou tejto až desivo známej mafiánskej rodiny bol John Gotti, ktorý sa spriatelil s mužom menom Sammy „Býk“ Gravano. Práve so Sammym sa stretávame v tomto dokumente, ktorý trvá takmer hodinu a pol, a odhaľuje informácie ohľadom sveta mafie, ich praktík či nástrojov, no aj toho, ako sám Sammy na vernosť rodine doplatil. Dokument je o to zaujímavejší, že Sammy sám zavraždil 19 ľudí a bol súčasťou bratstva Cosa Nostra. Ak vás teda zaujímajú temné príbehy mafiánskeho podsvetia, tento dokument si na platforme Disney+ nenechajte ujsť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Kuchári bez hraníc

Prejdeme na o niečo menej temnú tému. Dokument Kuchári bez hraníc predstavuje šéfkuchára Josého Andrésa, ktorý vlastní neziskovú organizáciu World Central Kitchen. Za posledných 12 rokov táto organizácia ušla dlhú cestu, na čo sa samozrejme sústredí aj tento dokument. Ak ste o tejto organizácii však ešte nepočuli, tak ide o koncept poskytovania jedál na miestach, ktoré zasiahli prírodné katastrofy. World Central Ktichen založil José v roku 2010 po zemetrasení na Haiti a odvtedy pomáha na rôznych miestach sveta. Ako tento systém funguje sa môžete dozvedieť v dokumente na Disney+.

Život polárneho medveďa

Ďalší skvelý dokument z platformy Disney+ je Život polárneho medveďa, ktorý sa zaoberá svetom prírody. Pochopitelne ide o príbeh zo sveta polárnych medveďov, kedy hlavnou postavou nášho príbehu bude mladá medvedica – matka. Tá čelí náročnému životu, ktorý dnes polárne medvede prežívajú. O to náročnejší život našej hrdinky je preto, že sa musí starať aj o svoje mláďa. Ak vás teda zaujímajú udalosti z prírody, tento dokument vás isto chytí za srdce.

Výskumníci: Posledné tepui

V tomto dokumente môžeme sledovať skvelého horolezca Alexa Honnolda, ktorý sa spolu s tímom snažia vystúpiť na 300-metrový holý útes. Tím však musí najskôr čeliť zradnej džungli, aby mohli preskúmať stenu útesu a nájsť dosiaľ neobjavené živočíšne druhy. Na záver však majú vystúpiť na tepui, teda na tzv. „ostrov na oblohe“. Dokument má za cieľ rovnako priblížiť obyvateľstvu, prečo sú tepui bohaté na biodiverzitu a prečo si zaslúžia ochranu. V prípade, že vás zaujímajú tajomstvá a krásy našej planéty, tento dokument na Disney+ je tu isto pre vás.

The Kardashians: An ABC News Special

Výhodou dokumentov na Disney+ je to, že sa zameriavajú na široký okruh tém. Jedným z menej zvyčajných dokumentov je špeciál o rodine Kardashianovcov, ktorý nám poskytne pohľad na intímne fotky a videá z prostredia tejto rodiny. Rodina Kardashianovcov sa stala svetovým fenoménom a predefinovala pojem slova celebrita. Vďaka tomuto dokumentu sa môžeme pozrieť na to, ako celú situáciu vnímajú členovia rodiny, ako si strážia svoje súkromie no rovnako aj to, ako mladší členovia rodiny evidujú svoju slávu.

Ako môžete vidieť, na platforme Disney+ sa nájde množstvo skvelých dokumentov, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Vybrali ste si niektorý? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre