APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Od tohto dátumu WhatsApp nebude dostupný pre desiatky starších telefónov. Koho každého sa to dotkne?!

WhatsApp navyšuje minimálne softvérové požiadavky pre Android používateľov.

Služba WhatsApp v súčasnosti patrí medzi najrozšírenejšie komunikačné platformy a zdá sa, že má našliapnuté na to, aby sa stala ešte populárnejšou. Len nedávno vyplávalo na povrch, že do WhatsAppu pribudne viacero užitočných funkcií. Jednou z nich je napríklad možnosť zdieľania obrazovky počas hovoru. No tešiť sa môžeme ale aj na takzvané používateľské mená, pomocou ktorých budeme môcť komunikovať s cudzími osobami bez toho, aby sme zdieľali mobilné číslo. Ďalej treba spomenúť, že pár dní dozadu do služby pribudla možnosť úpravy odoslanej správy.

No nie každý bude môcť využívať tieto vymoženosti. V súčasnosti WhatsApp je dostupný pre používateľov s Androidom 4.1 alebo novším, pre iOS 12 používateľov alebo s novšou verziou operačného systému či pre KaiOS 2.5.0, resp. novšie verzie OS.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

WhatsApp zvyšuje minimálne požiadavky

Služba najnovšie na svojich stránkach aktualizovala minimálne softvérové požiadavky, ktoré budú musieť spĺňať zariadenia, aby aplikácia bola funkčná.

Nadchádzajúce zmeny sa dotýkajú používateľov telefónov s operačným systémom Android a do platnosti prídu od 24. októbra 2023. Vývojári uvádzajú, že WhatsApp bude dostupný už len pre zariadenia s Androidom 5 alebo novším. No dobrou správou, že obmedzenia sa reálne dotknú len telefónov, ktoré patria do starého železa.

„Od 24. októbra 2023 budú podporované iba zariadenia so systémom Android OS 5.0 a vyšším.“, uvádzajú vývojári na svojej stránke.

No pozor, toto nie je jediné nové obmedzenie. Jednou z ďalších noviniek je, že nový účet nie je možné registrovať do zariadenia, ktoré nie sú schopné prijímať SMS správy alebo hovory v procese overenia. Čo to znamená? Že ak si budete chcieť aktivovať službu v staršom telefóne, tak sa nezaobídete bez aktívnej SIM karty. Alternatívou v tomto prípade je siahnuť po službe WhatsApp Web.

„Váš telefón musí byť schopný prijímať SMS správy alebo hovory počas procesu overovania. Nepodporujeme nastavenie nových účtov na zariadeniach iba s Wi-Fi.“, píše WhatsApp na stránke podpory.

Čo sa stane s WhatsAppom, keď váš telefón nebude už podporovaný

WhatsApp na svojich stránkach píše, že ak bude váš telefón nepodporovaný, tak vás na to dopredu niekoľkokrát upozorní s tým, aby ste si aktualizovali operačný systém na kompatibilnú verziu.

„Predtým, ako váš operačný systém prestane byť podporovaný, dostanete upozornenie na WhatsApp a budete niekoľkokrát upozornení, aby ste ho aktualizovali.“

Ak sa chcete pozrieť, či nadchádzajúce obmedzenia sa dotýkajú aj vás, tak si otvorte Nastavenia vášho telefónu a zavítajte do sekcie O softvéri, kde nájdete informácie o vašej verzii Androidu.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Zobraziť komentáre
Close
Close