Spravodajstvo

Očkovacia lotéria, byťzdravýjevýhra.sk, mení pravidlá. Heslo povedia skôr! Čo sa ešte zmenilo?

Očkovacia lotéria, byťzdravýjevýhra.sk, mení pravidlá. Tie budú o niečo prívetivejšie pre súťažiacich. Heslo odznie v dostatočnom predstihu!

Očkovacia lotéria začala 15.8.2021 pričom prvé losovanie vyvolalo viacero situácií, ktoré si vyžiadali zmenu pravidiel. Mohli sme byť svedkami toho, ako jeden zo súťažiacich jednoducho bol v práci, a nemohol tak zdvihnúť telefón, či diváčku, ktorá sledovala online prenos, ktorý je oneskorený a tak nemohla povedať heslo, ktoré bolo zobrazené v televízii.

Aj to sú dôvodu, prečo MFSR upravuje pravidlá Očkovacej lotérie, Byťzdravýjevýhra.sk. V priebehu včerajšieho dňa, Ministerstvo financií doplnilo štatút súťaže, ktorým upravuje pravidlá súťaže.  Čo sa všetko mení? Poďme sa na to spolu pozrieť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Očkovacia lotéria: Čo všetko sa mení?

Prvou zmenou, ktorá prichádza je, že heslo už nebude musieť povedať len človek, ktorý sa registroval, ale aj jeho príbuzný. Túto možnosť nebudú mať pritom len hendikepovaní ľudia, ale aj tí, ktorí sú napríklad v práci a preto nemôžu povedať heslo.

„Rozšírili sme možnosti asistencie pre zdravotne znevýhodnených ľudí, aby predmetné heslo mohli telefonicky zodpovedať napríklad aj ich blízki.“ píše ministerstvo, ktoré ďalej dopĺňa: „Takúto možnosť budú mať aj ľudia, ktorí zo svojich profesijných dôvodov nemôžu v priamom prenose zodpovedať heslo.“

Ďalšia zmena, ktorá sa týka úpravy pravidiel, je heslo. To už nebude komunikované počas telefonátu, ale v dostatočnom predstihu, aby sa neopakovala situácia, aká nastala v priebehu prvého losovania, kedy diváčka sledovala živý prenos prostredníctvom internetu, ktoré má niekoľkosekundové oneskorenie.

„Heslo bude komunikované s dostatočným predstihom ešte pred volaním súťažiacemu.“ píše Ministerstvo financií.

V praxi to bude znamenať, že moderátori budú komunikovať heslo ešte predtým, ako budú volať človeku, ktorý bol, alebo ešte bude, vyžrebovaný.

„RTVS, ako vysielateľ relácie, upravila v súlade s novými pravidlami súťaže aj dramaturgiu nedeľných priamych prenosov relácie Byť zdravý je výhra. Heslo prinesie do štúdia hosť v obálke a po otvorení ho nahlas prečíta, následne bude heslo zobrazené na LED stene v štúdiu, kde bude dostupné až do ukončenia hovoru so súťažiacim z daného súťažného kola.“ dopĺňa dramaturgia RTVS.

Okrem iného, dramaturgia televízie dodáva, že celé vysielanie bude tlmočené aj do posunkového jazyka a k dispozícii budú aj skryté titulky pre divákov so sluchovým postihnutím.

Pozor, ďalšie losovanie je už 22.8.2021

Do pozornosti vám ďalej dávame, že ďalšie losovanie bude prebiehať už v najbližšiu nedeľu, teda 21.8.2021 o 20:30. Tak, ako tomu bolo minulý týždeň, tak aj tento sa bude hrať o hodnotné ceny prevyšujúce 100-tisíc €.

Dovoľte nám dať vám pri tejto príležitosti do pozornosti rovnako článok, kde sme sa venovali téme COVID Pasov, ktoré si môžete nahrať do smartfónu. Mimochodom, Ministerstvo financií k včerajšiemu dňu, prijalo viac ako 865-tisíc registrácií na očkovaciu prémiu.

Rovnako nám dovoľte dať vám do pozornosti článok, kde sme sa venovali téme, ako môžete zistiť, či nie ste medzi výhercami a to aj menších cien, ako sú nedeľné výhry.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close