SpravodajstvoVeda a výskum

Oblasť 51 odhalila jedno zo svojich tajomstiev: Pozeráme sa na lietadlo budúcnosti?

Komerčnému satelitu sa podarilo odfotiť prísne tajnú vojenskú základňu. Na fotografii si ľudia všimli niečo zaujímavé.

Prísne tajná letecká základňa v americkom štáte Nevada, ktorú určite poznáte ako Oblasť 51, je hlavným hrdinom množstva legiend, či bláznivých konšpirácií.

Stroj času, portály do iných svetov, či dimenzií, technológie, ktoré vás spravia neviditeľným, alebo žijúci a dýchajúci zelení mužíčkovia. Stačí sa opýtať hocikoho a šanca je, že bude mať svoju vlastnú teóriu o tom, čo sa v Oblasti 51 ukrýva. Vojenská základňa si však svoju povesť drží právom, je takmer nemožné sa do nej dostať, no nedávno možno omylom odhalila jedno zo svojich tajomstiev.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa portálu NZHerald totiž letecká základňa prehrala boj s modernými technológiami a komerčný satelit očividne zachytil niečo, čo nemal. Na fotografii totiž môžete vidieť objekt, ktorý vyzerá ako doteraz nezverejnený prísne tajný model bojového lietadla. Všimol si ho Tyler Rogoway, redaktor amerického portálu The War Zone. Zvláštny objekt sa dostal do jeho pozornosti počas toho, ako si pozeral satelitné snímky prísne tajnej základne.

Otázkou ostáva, či bol personál základne „vymáknutý“, alebo je to niečo, čo sme mohli vidieť. Personál nevadskej leteckej základne je totiž vycvičený špičkovo a všetky testy vykonávajú v momente, kedy sa nad ich hlavami nenachádzajú žiadne satelity. Tentokrát sa ale mohli pomýliť a nový model lietadla nepomohol ochrániť ani zvláštny stan.

„Oblasť 51 je obľúbenou lokalitou hlavne pre analýzu verejne dostupných satelitných fotografií. Počas analýzy jednej z nich sme si všimli vedľa jedného z hangárov zvláštny tieň,“ vysvetľuje Rogoway.

Podľa dostupných informácií ostalo zvláštne lietadlo viditeľné od 26. do 29. januára. Ak by ste sa chceli na Oblasť 51 pozrieť cez Google Earth, bohužiaľ nič zaujímavé neuvidíte. Posledná nahratá  fotografia je totiž z roku 2019.

Experimentálne bojové lietadlo

Záhadné lietadlo malo tvar písmena delta a experti by radi vedeli, čo za lietadlo to môže byť. Americká vláda totiž zúfalo hľadá náhradu za stíhačky F-35C, ktorých vývoj bol dlho odkladaný. Stíhačky boli prvýkrát nasadené na palubu lode USS Carl Vinson, no dnes už len zbierajú prach. 24. januára dokonca jedna zo stíhačiek havarovala a skončila v Juhočínskom mori.

Satelit zachytil fotografiu zvláštneho lietadla v Oblasti 51
Zdroj: Twitter(The War Zone)

Niektorí chcú zastaviť nekonečný vývoj stíhačiek F-35C, ktoré označujú ako nespoľahlivé. Záhadný model lietadla, zachyteného v Oblasti 51 sa podobá na niekoľko konceptov, ktoré navrhli spoločnosti Lockheed Martin, alebo Boeing. V oboch prípadoch ide o futuristický typ stíhačiek, ktoré majú tvar písmena delta, rovnako ako odfotený model. Záhadné lietadlo je ale prikryté obalom, ktorý jeho tvar do istej miery deformuje. Je preto ťažké povedať, ako bude výsledné lietadlo vyzerať.

koncept futuristickej stihacky
Koncept futuristickej stíhačky, Lockheed Martin

Niektorí sa domnievajú, že nejde o stíhačku, ale neviditeľné lietadlo, akým bol SR-71 Blackbird. Zároveň stále platí, že môže ísť o rafinovaný hoax. Oblasť 51 je známa tým, že z nej nič neuniklo, aj napriek satelitom, ktoré krúžili nad základňou prakticky neustále. Je zvláštne, že by odrazu zabudli na satelit, obzvlášť ak pracujú na prísne tajnom projekte.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close