SpravodajstvoVeda a výskum

Objekty UFO nad palubou vojnovej lode: Pentagon potvrdil autenticitu záhadného videa

Stretla sa posádka amerického námorníctva z neznámymi objektmi?

Ministerstvo obrany Spojených štátov, Pentagon, potvrdilo autenticitu zarážajúceho videa, na ktorom sú zachytené neznáme objekty, krúžiace okolo americkej vojnovej lode. Toto video spadá pod rozsiahle vyšetrovanie fenoménu UFO (pozn. redakcie: z ang. Unidentified Flying Objects – Neidentifikované lietajúce objekty), píše portál Futurism.

„Potvrdzujem, že materiály boli nakrútené príslušníkmi námorníctva,“ vyjadrila sa hovorkyňa ministerstva obrany, Sue Gough.

Zábery sú nakrútené pomocou technológie nočného videnia. Na záberoch môžete vidieť záhadné objekty v tvare trojuholníka, ktoré sa vznášajú nad palubou vojnovej lode s názvom USS Russell. Posádka opísala objekty ako nejaký druh vozidiel. Tvrdili, že objekty určite nepatrili k technológiám, ktoré sú vo vlastníctve americkej armády, či už ide o normálnu technológiu, alebo projekt pod prísnym utajením. Zároveň sa to nepodobalo na žiadnu technológiu, ktorú by vlastnili iné krajiny.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Tieto objekty sa správali neočakávane a k tomu nemali aerodynamický tvar. Neidentifikované objekty totiž vyzerali ako pyramídy,“ vyjadril sa dokumentarista Jeremy Corbell.

Podľa Corbella bolo video nakrútené v júli 2019. Spočiatku sa neznáme objekty popisovali ako drony, ktoré preleteli okolo vojnovej lode, nachádzajúcej sa pri pobreží južnej Kalifornie. Podľa portálu Mystery Wire bolo spolu s videom zachytených aj niekoľko fotografií. Tie boli zozbieranie špeciálnou jednotkou Unidentified Areal Phenomena Task Force, ktorá vyšetruje strety americkej armády s neznámymi objektmi

„Tieto zábery sú súčasťou prebiehajúceho vyšetrovania. Aby sme udržali zabezpečenie operácie a zamedzili úniku informácií, ktoré by mohli zvrátiť vyšetrovanie, ministerstvo obrany nebude prezrádzať detaily prebiehajúceho vyšetrovania,“ vyjadrila sa Sue Gough.

Prirodzenejšie vysvetlenie

Je možné, že neznáme objekty mohli byť nevhodným žartom, optickou ilúziou, alebo môžu byť vysvetlené úplne prirodzeným spôsobom. Skeptik Mick West prináša jedno z možných vysvetlení. Tvrdí, že zábery sú nahrávané smartfónom cez optiku nočného videnia. Na záberoch môžeme vidieť normálne lietadlá, ktoré vyzerajú kvôli optickému efektu bokeh ako trojuholníky.

West tvrdí, že objekty UFO na zábere blikajú frekvenciou, ktorá je typická pre bezpečnostné svetlá lietadiel. Nepozná síce techniku nočného videnia, ktorá by mala trojuholníkovú závierku, no je možné, že si niekto vytvoril podomácky vlastnú techniku.

Teórie Micka Westa sú do istej miery možné, no nepredstavujú jasné dôkazy, ktoré by vylúčili neznáme objekty. Zároveň je nutné podotknúť, že jeho verzia by dokázala záhadné video vysvetliť bez toho, aby sa opieral o záhadné objekty.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close