Objavili sa prvé špekulácie, že smartfóny zo série Mate 30 prídu s vlastným OS HongMeng od Huaweiu

Huawei hongmeng OS
Zdroj: Youtube (Huawei Central)

Objavili sa prvé správy o tom, že smartfóny z produktovej línie Huawei Mate 30, ktoré by mali nahradiť minuloročnú generáciu high-end zariadení Mate 20, by mohli prísť s vlastným operačným systémom HongMeng, ktorý vyvíja spoločnosť už od roku 2012. S informáciami prišiel portál Gizmochina.com, ktorý sa odvolávala na známeho leakera.

Už v septembri

Podľa reportu by smartfóny z produktovej línie mali prísť už koncom septembra, teda približne o necelé 4 mesiace. Podľa zverejnených správ by smartfóny mali byť zároveň poháňané procesorom Kirin 985.  Známy leaker ďalej dodáva, že ešte nie je rozhodnuté či OS HongMeng bude dostupný aj globálne, teda mimo domovskej Číny (pozn. redakcie: mimo domovskej krajiny OS by mal niesť názov ARK OS ).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

O čipovej súprave Kirin 985 sa hovorí, že pride ako druhá generácia čipovej sady vyrobenej 7nm technológiou od spoločnosti Huawei pre svoje nadchádzajúce mobilné telefóny. Ďalej sa hovorí, že smartfóny budú vybavené 5G čipom (Balong 5000). Podľa aktuálnych správ, by procesor Kirin 985 mal byť oficiálne predstavený počas IFA 2019, tak ako tomu bolo minulý rok v prípade procesora Kirin 980, ktoré boli predstavené pri rovnakej príležitosti.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre