APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Obchod Play s aplikáciami pre nás chystá ďalšiu novinku, opäť pôjde o zmenu k lepšiemu

V aplikácii Obchod Play sa budeme môcť pozrieť na personalizované hodnotenia aplikácií. Zvýši sa tak naša bezpečnosť.

Inštalácia aplikácií pomocou oficiálneho Obchodu Play v smartfónoch s operačným systémom Android je snáď najjednoduchší a najbezpečnejší spôsob ich inštalácie. Zaberie nám to len pár sekúnd, vyberieme si aplikáciu, ktorá je pre náš smartfón navyše aj určená a v konečnom dôsledku sa tak nemusíme vystavovať nástrahám pri neoficiálnych verziách aplikácií. A práve Obchod Play v posledných dňoch a týždňoch ohlásil viacero zmien. Inštalácia aplikácií by mala byť o niečo pohodlnejšia a bezpečnejšia, no najbližšia zmena nám zasa trochu pomôže. O pripravovaných zmenách nás informoval portál androidpolice.com. Pôjde o kategorizáciu hodnotení a komentárov, a veríme, že zmenu uvítate vo svojom smartfóne aj vy.

Obchod Play zobrazí hodnotenia aplikácií priamo pre daný model

To, že sa aplikácie môžu správať rozlične na rôznych smartfónoch zrejme viete. Každý jeden smartfón s rôznymi operačnými systémami a nadstavbami môže na aplikáciu reagovať inak. A zatiaľ čo niektoré modely neregistrujú s aplikáciou žiadne problémy, na iných sa nejaké tie chyby môžu prejaviť. A práve od toho bude teraz fungovať nový systém hodnotenia aplikácií, ktorý nám bude Obchod Play prezentovať. Budeme sa tak môcť spoľahnúť na inštaláciu aplikácií, ktoré nebudú spôsobovať žiadne problémy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
obchod s aplikaciami google play
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak si pamätáte staršie verzie Obchodu Play, mohli sme si pri hodnoteniach a komentároch používateľov zvoliť, či chceme vidieť len komentáre z nášho modelu. Teraz však bude Obchod Play takéto komentáre uprednostňovať a na začiatku uvidíme práve hodnotenia, ktoré zverejnili používatelia z rovnakého zariadenia. Spätná väzba od ostatných používateľov tak bude v konečnom dôsledku personalizovaná priamo pre nás. Ak by sa nakoniec teda niekomu vyskytol problém v jeho zariadení, mohol by tak upozorniť aj nás a náš rovnaký model.

Okrem toho uvidíme viacero zmien

Ako už isto dobre viete, Obchod Play v poslednej dobe ohlásil viacero zmien. Komentáre sa totiž nemajú dočkať len personalizácie pre konkrétne zariadenie. Spoločnosť Google by si totiž mala po pridaní hodnotenia a komentára pri aplikácii vziať kontrolnú dobu 24 hodín. Filtrovať by tak mala falošné komentáre, ktoré nekorešpondujú s aplikáciou tak, ako by mali. Niektorí vývojári najmä pri škodlivých aplikáciách si totiž vedia komentáre vygenerovať a zavádzať tak potenciálnych používateľov. Ak teda komentár prejde kontrolou, po 24 hodinách sa v Obchode Play objaví.

Ďalšou zmenou je tiež aj povinné informovanie o povoleniach, ktoré si aplikácia pýta. Vývojári by mali informovať o všetkých informáciách spojených s bezpečnosťou aj narábaním s našimi dátami priamo v Obchode Play. Navyše sa má znížiť aj limit reklám, ktoré sa v aplikáciách môžu zobrazovať. Oficiálny Obchod Play tak má byť bezpečnejším miestom pre každého jedného používateľa Androidu.

Inštalujete si aplikácie prostredníctvom oficiálneho obchodu? Alebo volíte iné cesty? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close