SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

O2 rozširuje pokrytie 5G siete do ďalších obcí a miest. Tu je ich zoznam. Do konca roka chce pokryť 20% populácie!

O2 rozširuje pokrytie 5G sieťou naprieč celou Bratislavou a ďalšími 14 oblasťami.

O2 necelý rok dozadu odštartovalo pilotnú komerčnú testovaciu prevádzku 5G siete naprieč vybranými časťami Bratislavy. Išlo konkrétne o oblasti: Petržalka, Ružinov, Dúbravka, ale i Karlová Ves. Najnovšie spoločnosť hlási, že s technológiou 5G expanduje ďalej. 

O2 chce do konca roka pokryť 20% populácie 5G sieťou 

Najnovšie, O2 hlási, že pokračuje v budovaní 5G infraštruktúry, aby pokrylo ďalšie oblasti a to aj mimo nášho hlavného mesta. Okrem Bratislavy, ide o ďalšie oblasti a obce naprieč západným Slovenskom. 

„Po tom, čo sme ešte vlani ako prví odštartovali komerčnú testovaciu prevádzku 5G siete pre všetkých zákazníkov vo vybraných častiach Bratislavy nastal čas, aby sme ju rozšírili aj za jej hranice. Už dnes sa do našej novej siete môžu pripojiť obyvatelia Bratislavy, Pezinka, Ivanky pri Dunaji, Zálesia, Malinova, Bernolákova, Chorvátskeho Grobu, Slovenského Grobu, Viničného, Pezinka, Modry, Šenkvíc, Dubovej, Jaroviec a Rusoviec.“ uvádza spoločnosť v publikovanej tlačovej správe. 

Spoločnosť v rámci publikovanej tlačovej správy ďalej vyzdvihuje, že zákazníci spoločnosti môžu v uvedených lokalitách s kompatibilnými zariadeniami surfovať naprieč internetom rýchlosťami až do 1 Gbps. 

„Dosahované rýchlosti samozrejme závisia od rádiových parametrov v danom mieste ale aj od modelu a čipovej sady koncového zariadenia – telefónu. V reálnej prevádzke aj na 5G telefónoch strednej triedy dosahujeme rýchlosti nad 500Mbps, na lepších 800Mbps a viac,“ uviedol Juraj Eliáš, riaditeľ sietí O2.“ 

O2 ďalej dodáva, že do konca roka plánujú pokryť sieťou piatej generácie približne 20% populácie. Mobilný operátor ďalej prezrádza, že 5G infraštruktúru budú v najbližšom období rozširovať najmä na východnom Slovensku.

Viac dát pre O2 Smart paušály 

Čerešničkou na trote je, že O2 spolu s rozširovaním siete 5. generácie, prináša aj ďalšie výhody. 

„Pre to, aby si zákazníci mohli vyskúšať výhody 5G siete, im každý mesiac zdvojnásobíme objem dát v rámci tarifu, ktorý využívajú. Zákazníci Modrého O2 SMART Paušálu tak namiesto 1GB budú môcť využívať 2GB s doplatkom 1 eura, zákazníci Strieborného tarifu budú mať celkovo k dispozícii až 6 GB s doplatkom 2 eur a zákazníci Zlatého dokonca až 20 GB s doplatkom len 3 eur. Ešte lepšou správou však je, že dočasne do konca januára 2022 im tento objem zdvojnásobíme bez akéhokoľvek poplatku,“uviedol Milan Morávek, riaditeľ komerčného úseku O2. 

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close