O sériu Redmi Note 11 je v Číne obrovský záujem, ukazujú čísla. Zvyšok sveta stále čaká na uvedenie telefónov na trh

Xiaomi podľa najnovších správ predalo ku dnešnému dňu doposiaľ z produktovej rady Redmi Note 11 už viac ako 1 miliónov telefónov.

Redmi Note 11-smartfon
Zdroj: YouTube (N&D TECH TV)

Xiaomi jednoducho vie, ako vyrobiť smartfóny, o ktoré je enormný záujem. Spoločnosť ešte koncom minulého mesiaca uviedla na trh novú produktovú radu smartfónov, Redmi Note 11. Tie sa dostali do predaja 1. novembra a doslova sa po nich zaprášilo. Čínsky gigant už za necelú hodinu hlásil, že predal viac ako 500 tisíc kusov zariadení.

Xiaomi sa opäť prihlasuje, tentokrát však s aktualizovanými predajnými číslami, ktoré odhaľujú, že záujem o produktovú radu Note 11, neutícha. Podľa publikovaných správ spoločnosťou na sociálnych sieťach, smartfóny Note 11, Note 11 Pro a Note 11 Pro+, si už stihlo kúpiť viac ako 1 milión zákazníkov. Hoci tomuto číslu bezpochyby dopomohol známy sviatok 11.11., ktorý obľubujú všetci milovníci nakupovania, tak aj napriek tomu, ide o úctyhodný výkon.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Predaje smartfonov Note 11_1 milion predanych kusov
Zdroj: Redmi (Weibo)

Kedy príde produktová rada Note 11 na globálny trh?

Aktuálne nie je presne známe, kedy budú smartfóny dostupné na globálnom trhu. Špekuluje sa o dvoch termínoch. Jeden je ešte do konca tohto roka, aby Xiaomi stihlo Vianoce, a druhý hovorí až o úvode toho nasledovného. Čo je však zaujímavé je, že podľa posledných informácií, séria Redmi Note 11 v Európe ponúkne i modely s procesormi Qualcomm. S informáciami prišiel známy leaker informácií, ktorý hovorí, že Xiaomi sa k tomuto kroku uchyľuje z dôvodu, že spoločnosť MediaTek nestíha dodávať procesory. Na tému upozornil portál Xmobile.sk.

„Prečo sa Redmi rozhodli tak rýchlo zmeniť názor, momentálne nevieme. Náš odhad je kvôli nedostatočnému množstvu čipov Dimensity na sklade v továrni Xiaomi (povedali nám pred 2 týždňami), takže Redmi sa rozhodlo namiesto posunutia spustenia predaja, použiť Snapdragon.“ píše leaker informácií v publikovanom statuse na sociálnej sieti Twitter.

Mimochodom, slová leakera informácií nemusia byť ďaleko od pravdy. Dôvodom je, že len niekoľko dní dozadu sa objavili informácie ohľadne toho, že MediaTek zvyšuje ceny čipov. Dôvodom má byť práve dopyt po ich produktoch, ktorý neutícha, a ktorý nestíhajú pokrývať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre