Spravodajstvo

O mobilnú divíziu LG prejavil záujem veľký hráč. Zažijeme znovuzrodenie telefónov, ktoré sa pomaly vytrácajú z trhu?

O mobilnú divíziu spoločnosti LG, prejavila záujem vietnamská skupina Vingroup

Nie je žiadnym tajomstvom, že záujem o telefóny LG postupne klesá a uvedomuje si to aj samotná spoločnosť. Len pár dní dozadu vyplávali na povrch správy, že spoločnosť zvažuje, že by sa vytratila z trhu so smartfónmi. Dôvodom je strata, ktorú spoločnosť vytvára v tejto oblasti podnikania. Za posledných 5 rokov, mobilná divízia spoločnosti prerobila 4,5 miliardy dolárov, čo je veľké sústo aj konzorcium, ako je LG.

Kwon Bonk, generálny riaditeľ spoločnosti konkrétne uviedol:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Vzhľadom na to, že konkurencia na globálnom trhu s mobilnými zariadeniami je čoraz silnejšia, je načase, aby spoločnosť LG urobila chladný úsudok a najlepšiu voľbu.“

O LG prejavil záujem veľký hráč

LG však disponuje nielen know-how, ale aj mnohými patentmi, či vybudovanou infraštruktúrou, ktorá je vcelku zaujímavou pre mnoho spoločností. Portál pocketnow.com najnovšie upozorňuje na to, že o mobilnú divíziu spoločnosti prejavila záujem taiwanská skupina Vingroup. Trhová kapitalizácia konzorcia bola ku konca minulého roka približne 16,5 miliardy dolárov. Okrem iného to predstavuje 14% z celkovej trhovej hodnoty vietnamských spoločností kótovaných na burze.

Vingroup podniká vo viacerých oblastiach. Od cestovného ruchu, cez distribúciu produktov, stavebníctvo, automobily, až po mobilné telefóny. Na druhej strane treba povedať, že prítomnosť spoločnosti na globálnom trhu je relatívne malou. To by sa však vďaka mobilnej divízii spoločnosti LG mohlo potenciálne zmeniť. Dôvodom je, že LG v USA pokrýva 12,9% trhu so smartfónmi, čo nie je málo.

Ďalej treba dodať, že pre Vingroup trh so smartfónmi nie je vo všeobecnosti neznámym. Dnes ide o tretieho najväčšieho producenta smartfónov vo Vietname, hneď po Samsungu a spoločnosti Oppo.

V každom prípade, osud mobilnej divízie spoločnosti LG je dnes neznámym a je zjavné, že firme sa nedarí vrátiť zašlú slávu späť. Priniesol by podľa vás predaj mobilného biznisu inému hráčovi žiadaný vietor do plachiet? Dajte nám vedieť váš názor nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close