Nový Windows 10 má žalostne málo používateľov, hoci prináša nové funkcie. Vy ho už máte?

Windows 10 2004 pokrýva len 7% trhu

Windows 10 aktualizacia
Zdroj: Pexels.com (mohamed_hassan), úprava: Vosveteit.sk

Koncom mája spoločnosť Microsoft začala distribuovať nový Windows 10 2004, ktorý priniesol viacero noviniek a vylepšení. Kompletný prehľad zmien si môžete pozrieť v tomto článku. Za spomenutie však stojí napríklad vylepšený Správca úloh, ktorý ponúka výrazne viac informácií, možnosť obnovenia počítača z Cloudu, plávajúca kalkulačka nad ostatnými aplikáciami, Rýchle vytváranie udalostí prostredníctvom kalendára  a podobne.

Windows 10 2004 má žalostne málo ľudí

Spoločnosť AdDubplex zverejnila štatistiky za mesiac jún, ktoré prezrádzajú rozloženie jednotlivých verzií Windows 10 naprieč trhom. Podľa dát spoločnosti, najrozšírenejšou verziou je Windows 10 1903 s trhovým podielom 46,2%. Ide o viac ako 1 rok starú aktualizáciu. Prejdime však k najnovšej veľkej aktualizácií, ktorá na trhu pokrýva chabých 7%. Rozloženie síl jednotlivých verzií Windows 10 si môžete pozrieť nižšie na grafe.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Windows 10_verzia operacneho systemu
Zdroj: AdDuplex.com

AdDuplux k týmto číslam došlo na základe analýzy približne 150-tisícov počítačov bežiacich s operačným systémom Windows 10.

Ako si skontrolovať dostupnosť aktualizácie?

Hoci je pravdou, že Microsoft dokáže novými aktualizáciami narobiť mnohým používateľom „šarapatu“, tak aj napriek tomu, dobré je mať  nainštalovanú čo najnovšou aktualizáciu. Aktualizácie vo všeobecnosti zavádzajú aj nové bezpečnostné prvky, reagujú na diery v systéme a tiež optimalizujú chod zariadenia.

Preto Vám odporúčame, skontrolovať si dostupnosť aktualizácie prostredníctvom cesty Nastavenia > Aktualizácie a zabezpečenie > Windows Update.

Windows 10 stiahnutie aktualizacie
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade, ak zaevidujete problémy s nainštalovanou aktualizáciou, tak vždy sa viete vrátiť k predošlej verzii. Urobíte tak pomocou cesty Nastavenia > Aktualizácie a zabezpečenie > Windows Update > Zobraziť históriu aktualizácií > Odinštalovať aktualizácie.

Windows 10_odinstalovanie aktualizacie
Zdroj: Vosveteit.sk

Na akej verzii Windows 10 bežíte Vy? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre