SpravodajstvoXiaomi

Nový tablet Xiaomi Mi Pad 5 by mohol prísť už v auguste. Očakávať môžeme špičkovú hardvérovú výbavu

Úniky odhaľujú viaceré hardvérové špecifikácie, s ktorými by mala byť oživená séria konkurenciaschopná aj na dnešnom trhu s tabletmi.

O oživení série Mi Pad z kuchyne čínskeho Xiaomi sa špekuluje už od minulého roka, kedy sa začali objavovať prvé informácie o možnom vývoji nového tabletu s prípadným označením Mi Pad 5. Od prvotných informácií však už prešlo niekoľko mesiacov a žiadne novinky sa v éteri medzičasom neobjavovali, čo mohlo opäť vyvolať pochybnosti. Po niekoľko mesačnej informačnej odluke o pripravovanom tablete od Xiaomi však prichádzajú ďalšie nové informácie. Tentokrát sa však dozvedáme nie len bližšie technické parametre, ale aj údajný dátum predstavenia, ktoré je zrejme za rohom.

Predstavenie už v auguste

Zahraničný portál Gizchina.com odvolávajúci sa na bližšie čínske zdroja informuje, že nový tablet Xiaomi Mi Pad 5 by mal byť predstavený už o pár týždňov. Konkrétne by mal prísť po boku smartfónu Xiaomi Mi CC11, ktorý by mal na čínskom trhu debutovať už v auguste. Prípadných záujemcov o nový tablet z kuchyne Xiaomi určite poteší informácia, že výrobca pripravuje aj model Mi Pad 5 Pro. Aj tento model s vysokou pravdepodobnosťou uvidíme už v auguste, no zatiaľ o ňom príliš informácií nevieme.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi mi pad 5 reklamny plagat
Zdroj: Gizchina

Na rozdiel od modelu Mi Pad 5 Pro, bližšie hardvérové detaily „bežného“ modelu Mi Pad 5 boli súčasťou najnovších únikov, ako aj údajného reklamného plagátu, ktorý sa objavil na čínskych sociálnych sieťach. Údajný reklamný plagát nie len odhaľuje základné technické špecifikácie, ale zároveň aj vytvára obraz o dizajne zariadenia. Z fotografie je jasne vidieť, že Mi Pad 5 by mal prísť s naozaj veľkou obrazovkou pokrývajúcou takmer celý predný panel bez značného výrezu. Malé okraje by však nemali ovplyvniť prednú fotografickú výbavu.

Konkurencie schopná hardvérová výbava

Dominantou celého zariadenia je samozrejme veľký 10,95-palcový displej s 2K rozlíšením a až 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Xiaomi však zvolilo o čosi horší LCD panel, no v prípade tak veľkého displeja a snahy udržať cenu zariadenia v adekvátnej rovine ide zrejme o logické rozhodnutie. Druhej strane zariadenia zase naopak dominuje zadný fotoaparát. V tomto prípade by malo ísť o duálny fotoaparát s rozlíšením hlavného snímača na úrovni 20 MP a sekundárnym ultraširokým snímačom s 13 MP rozlíšením. Dopĺňať by ich mal LED blesk umiestnený po strane oboch snímačov.

Čo sa týka ďalších technických špecifikácií, tablet Mi Pad 5 by mal v sebe ukrývať batériu s kapacitou až 8 720 mAh a procesor Snapdragon 870 od Qualcommu. Nemalo by chýbať ani 67W rýchle nabíjanie, ktoré by malo byť pri modernej dvojčlánkovej batérii samozrejmosťou. Po softvérovej stránke by mal tablet byť vybavený systémom MIUI pre Pad OS, či podporou stylusov a externých klávesníc.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close