Nový Snapdragon 895 bude podľa všetkého debutovať v očakávanom Xiaomi Mi 12. Bude to však „na tesno“

Podobne ako v minulom roku, aj tento rok uvidíme po prvýkrát nový vlajkový čip od Qualcommu práve v novej vlajkovej lodi od Xiaomi.

Mi 12 render
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Informácie o pripravovanej vlajkovej sérii Mi 12 od spoločnosti Xiaomi sa na verejnosť dostávajú čoraz častejšie. Od predstavení zariadení z tejto série nás delí ešte viac ako pol roka. Už v značnom predstihu však vieme niekoľko dôležitých technických detailov, ktoré určite stoja za pozornosť. Jednou z najnovších noviniek na stole je aj očakávaná správa o tom, že nový procesor Snapdragon 895 by mal debutovať práve v tejto sérii. Ako informuje zahraničný portál Gizchina.com odvolávajúci sa na bližšie čínske zdroje, predstavenie by sa malo konať už tradične v decembri tohto roka.

Nový vlajkonosič od Qualcommu bude opäť debutovať v zariadení od Xiaomi

Podobne ako v minulom roku, aj v tomto roku by mal nový vlajkový procesor Snapdragon od spoločnosti Qualcomm debutovať v novej sérii od spoločnosti Xiaomi. I keď sa ešte nedá povedať, aké oficiálne označenia si pre nás výrobcovia pripravia, už dnes máme na stole „polooficiálne“ označenia. Tie by sa mohli preklenúť do reality už koncom tohto roka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V prípade vlajkového procesoru by mala spoločnosť Qualcomm siahnuť práve po označení Snapdragon 895. Doterajším jediným prípadom, kedy spoločnosť nesiahla po označení končiacim 5kou bol práve procesor Snapdragon 888. Ako neskôr vysvetlil výrobca, práve označenie 888 symbolizuje šťastné čínske číslo, čomu dal svetový výrobca mobilných procesorov prednosť. Zatiaľ však na stole nie sú žiadne indície, že by Qualcomm mal v tomto roku siahnuť po netradičnom označení. Práve označenie Qualcomm Snapdragon 895 je v tom prípade najlogickejšou možnosťou.

Qualcomm Snapdragon 888 (1)
Zdroj: Qualcomm

Podobne záhadné je stále označenie aj novej vlajkovej série od Xiaomi. V tomto prípade však netreba príliš špekulovať, keďže nová séria ponesie takmer určite označenie Mi 12. Naznačujú to doterajšie úniky informácií, ako aj nedávno zverejnené detaily o fotografickej výbave najvýkonnejšieho modelu s prívlastkom Ultra.

Konkurencia naozaj za rohom

Ak pôjde všetko podľa doterajších plánov oboch výrobcov, nová séria Mi 12 vybavená procesorom Snapdragon 895 by mala debutovať už v decembri tohto roka. Tentokrát však vlajkovej sérii od Xiaomi bude dýchať na krk konkurencia od spoločnosti Lenovo (popr. Motorola). Generálny manažér čínskeho mobilného oddelenia, Chen Jin, totižto už prezradil, že nová vlajková loď s novým procesorom od Qualcommu príde ešte pred novým rokom. Ak si Xiaomi odkladá predstavenie na poslednú chvíľu, odhalenie debutanta s novým vlajkonosičom Snapdragon môže byť naozaj tesné.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre