Nový Mi Mix je na ceste, hovorí PR manažérka Xiaomi. Ponúknuť má technológiu tekutých kamerových šošoviek

Xiaomi prezradilo, že 29.3. sa na trh vráti produktová rada Mi Mix s novým modelom smartfónu. Pravdepodobne prinesie technológiu tekutých šošoviek.

Xiaomi Mi 9 kamera
Zdroj: Vosveteit.sk, Youtube (gsmarena)

Len niekoľko hodín dozadu na povrch vyplávalo, že Xiaomi už čoskoro predstaví nové zariadenie z produktovej rady smartfónov Mi Mix. Túto informáciu zverejnila globálna PR manažérka spoločnosti. Stane sa tak už počas očakávanej udalosti Xiaomi Mega Launch, ktorá sa odohrá 29. marca.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi môže posunúť kvalitu mobilných fotografií na novú úroveň

Odhliadnuc od samotného zariadenie, o ktorom sa špekuluje že bude prvým skladateľným smartfónov z kuchyne čínskeho výrobcu, tak pozornosť médií aktuálne púta status známeho leakera informácií. Ice universe najnovšie publikoval status, v ktorom hovorí, že Mi Mix ponúkne takzvanú Liquid Lens, teda tekutú kamerovú šošovku. 

Rovnako sa do obehu dostalo aj video, ktoré znázorňuje, ako tento kamerový modul funguje.

Vo všeobecnosti však hlavnou výhodou tohto kamerového modulu je, že dokáže zaostriť snímané objekty v rôznych vzdialenostiach rádovo v milisekundách. V minulosti na povrch vyplával patent spoločnosti Huawei, ktorý využíva rovnakú technológiu. Medzi hlavné výhody tejto technológie patrí dobrá vodivosť elektriny, ktorá je kľúčovou pre fungovanie.

„Vďaka kvapalným šošovkám, cez ktoré bude prechádzať elektrina, bude dochádzať k zmene tvaru kvapaliny na riadenie obrazu. V praxi by to malo znamenať, že dôjde k zníženiu potrebného času na zaostreniu objektov. Rovnako by to malo mať pozitívny vplyv aj na optickú stabilizáciu obrazu, či na výslednú kvalitu fotografií v nie najlepších podmienkach.“ písali sme v súvislosti s patentom spoločnosti Huawei ešte  v novembri minulého roka.

Treba však povedať, že táto technológia nie je tak novou ako sa tvári, ale v mobiloch doposiaľ nebola použitou. V každom prípade, jej aplikácia by mohla priniesť úplne novú kvalitu mobilných fotografií.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre