SpravodajstvoTechnológie

Nový Lenovo Z6 Pro je dodávaný s 27W rýchlonabíjačkou, no jeho útroby zvládnu iba 18W. Ako to teda Lenovo myslelo?

Spoločnosť Lenovo len pred niekoľkými dňami predstavila svoju novú vlajkovú loď Lenovo Z6 Pro, ktorá je zameraná na tých najnáročnejších zákazníkov. Počas predstavenia novej vlajkovej lode odznelo, že smartfón podporuje až 27W rýchlonabíjanie, vďaka ktorému ho nabijete doslova za pár desiatok minút. Informácie, ktoré sa objavili len po pár hodinách na sociálnej sieti Weibo ale poukazujú na nie moc „férovú“ hru zo strany čínskeho Lenova, ktoré svojich zákazníkov čiastočne vodilo za nos. 

Nabíjačka pre 27W, no smartfón zvládne iba 18W

Na čínskej sociálnej sieti Weibo sa totižto objavili informácie o tom, že i keď je v krabici smartfónu pribalená aj 27W rýchlonabíjačka, smartfón sám o sebe takéto nabíjanie nepodporuje. Jeho útroby sú totižto nastavené tak, aby zvládli „iba“ 18W. Lenovo na tieto informácie po niekoľkých hodinách reagovalo a svoje konanie vysvetlilo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Reakcia spoločnosti Lenovo

„Vieme, že používatelia používajú zariadenie na maximum, takže s cieľom zlepšiť efektívnosť 18W nabíjania počas neustálej kontroly teploty pri nabíjaní, je Z6 Pro štandardne vybavený 27W nabíjačkou. Táto nabíjačka zároveň podporuje protokoly PD 3.0 a QC 4.0, takže je vhodná aj pre používateľov s inými smartfónmi, ktoré takéto nabíjanie podporujú,“ uviedlo Lenovo vo svojom vyhlásení. Na záver vyhlásenia sa zákazníkom ospravedlnila za nezrovnalosti.

Viac informácií o novej vlajkovej lodi od spoločnosti Lenovo nájdete na našom webe.

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (Produktová fotografia)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close