Nový lacný Xiaomi smartfón nebude až takou novinkou: Tento smartfón má prísť s cenou okolo 100€

Redmi 10A v skutočnosti nemá priniesť novú výbavu a nakoniec bude len prerobeným Redmi 9A spred dvoch rokov. Naznačuje to kód smartfónu.

Redmi 10 Prime_kamerovy modul
Zdroj: YouTube (Redmi India)

I keď nám čínske Xiaomi predstavuje smartfóny ako na bežiacom páse, v poslednej dobe sa spoločnosť vyrábajúca rôzne produkty elektroniky sústreďuje skôr na smartfóny strednej triedy. Po lacných smartfónoch nižšej triedy sa ako keby zľahla zem. Ešte pred dvoma rokmi sme boli zvyknutí, že nám spoločnosť prinesie minimálne dva modely nižšej triedy z radov Redmi, ktorými boli v roku 2020 modely Redmi 9, Redmi 9A a v neposlednom rade i Redmi 9C. Práve modely označené písmenkom značili ešte nižšiu triedu so slabšou výbavou, no prívetivou cenou.

Minulý rok nám však čínsky gigant priniesol len model Redmi 10 s o niečo vyššou cenou, ako by sme očakávali a lacnejšiu verziu smartfónu nám má vraj priniesť až v priebehu tohto roku. Ako však informuje známy leaker Kacper Skrzypek prostredníctvom sociálnej siete Twitter, v prípade Redmi 10A nepôjde o úplnú novinku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Redmi 10A má mať základ v staršom smartfóne

Celý minulý rok sme čakali na predstavenie základných smartfónov od Xiaomi, ktoré by priniesli nižšiu výbavu no i nízku cenu. Tieto smartfóny majú u spoločnosti už dlhodobo úspech, pretože to s takýmito smartfónmi jednoducho vedia. No nové zariadenia z radov Redmi dlho neprichádzali, až sme sa nakoniec dočkali len jedného modelu. Úniky z databáz a certifikácií však naznačujú, že by sme sa tento rok mohli dočkať modelov lacnejších, ako tomu bolo v prípade minuloročného Redmi 10. Redmi 10A a Redmi 10C majú už vo veľmi blízkej dobe debutovať na našom trhu.

Podľa posledných únikov má najlacnejší model zo série prísť s čipsetom MediaTek Helio G25, 4GB pamäte RAM a systémom Android 11. Sú vám tieto špecifikácie povedomé? Podľa najnovších únikov patria práve Redmi 10A, no keď sa na ne pozrieme, môžu nám pokojne pripomínať i Redmi 9A. Známy leaker ďalej poukazuje na to, že tento model prichádza s kódovým pomenovaním „dandelion“, ktoré rovnako patrí modelu Redmi 9A. Zdá sa teda, že Xiaomi v tomto prípade len zrecykluje starší model a prinesie mu novšiu verziu systému.

Prečo je na trhu čoraz menej menej vybavených smartfónov?

Spoločnosť Xiaomi bola dlhodobo preborníkom vo výrobe lacných smartfónov so slabšou výbavou. Popularitu týmto smartfónom zaisťovali najmä používatelia, ktorí sa nezameriavali na lepšiu výbavu, no potrebovali jednoduchý smartfón za nižšiu cenu. Zdá sa však, že trh sa pomaly mení a nie že by používatelia už nemali záujem o takéto zariadenia. Pre výrobcov je ale čoraz ťažšie udržať cenu takto nízko, keďže ceny komponentov stále stúpajú.

Priemysel so smartfónmi ide taktiež čoraz viac dopredu a každý sa naháňa za čoraz lepšou kamerou, nabíjaním či displejom. Lacnejšie súčiastky sa už toľko nevyrábajú, výrobcovia teda nemajú svoje lacnejšie zariadenia kam posunúť. Preto nám teda príde rozumné, keď Xiaomi „zrecykluje“ svoj starší model a prinesie doň novú verziu systému a menšie zmeny. Fanúšikovia spoločnosti sa tak dočkajú svojho vysnívaného lacného smartfónu a výrobca spraví všetko pre to, aby túto cenu udržal nízko.

Čo poviete na lacnejšie zariadenia, kúpili by ste si takýto smartfón? A je pre vás cena rozhodujúcim faktorom pri kúpe zariadenia? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre