Porovnanie produktovXiaomi

Nový kráľ fotomobilov? Pozrite sa, prečo je Xiaomi 12S Pro lepší fotomobil ako Huawei P50 Pro

Xiaomi 12S Pro svojou kamerou od spoločnosti Leica prekvapil množstvo fanúšikov. Pozrite sa, prečo je tento model lepší ako kráľ od Huawei.

Po predstavení modelového radu Xiaomi 12S s kamerou od Leicy nemôžeme pochybovať o tom, že tieto smartfóny prinesú slušné výsledky v oblasti mobilnej fotografie. Smartfóny sa však nenachádzajú v benchmarkoch pre hodnotenie kamery a ani sa tam nachádzať nebudú. Práve preto nám ostáva len veriť tomu, že smartfóny z tejto série budú naozaj skvelými fotomobilmi, keďže nám rebríčky nepomôžu. Až doteraz kraľoval fotomobilom Huawei, čínsky výrobca smartfónov, ktorý s Leicou spolupracoval pred Xiaomi. Prekoná však Xiaomi modely od spoločnosti Huawei? Porovnáme si Xiaomi 12S Pro s aktuálne najlepším fotomobilom od spoločnosti Huawei, ktorým je Huawei P50 Pro a povieme si, v čom je Xiaomi lepšie. Porovnanie týchto smartfónov nám priniesla komunita Xiaomiui.

Xiaomi 12S Pro prináša lepší širokouhlý snímač kamery

Hlavný snímač kamery nazývaný aj ako širokouhlý snímač je práve ten, ktorý využívame najviac. Keď vytvárame klasické fotografie, najčastejšie fotíme na širokouhlý snímač, na ktorého kvalite záleží úplne najviac. Sledovať pri ňom musíme viacero parametrov, pričom nový Xiaomi 12S Pro využíva najnovší snímač od spoločnosti Sony. Ide o Sony IMX707 s veľkosťou snímača 1/1.28″, ktorý dopĺňa technológia od spoločnosti Leica. Huawei P50 Pro však využíva Sony IMX766, teda starší snímač s veľkosťou 1/1.56″. V konečnom dôsledku je širokouhlý snímač väčší v smartfóne od Xiaomi a do karát mu nahráva aj Leica, ktorú síce nájdeme aj v zástupcovi od Huawei, no u Xiaomi 12S Pro vykonala lepšiu prácu.

Xiaomi 12S launch 1
Zdroj: Xiaomi

Za spomenutie stojí aj ultraširoký snímač kamery, ktorý je v smartfóne s označením Xiaomi 12S Pro rovnako lepší. V prípade modelu od Xiaomi ide o 50mpx Samsung S5KJN1 narozdiel od modelu od Huawei. Huawei P50 Pro totiž ponúka len 13mpx ultraširoký snímač, ktorý neponúka rovnaké výsledky ako ten, ktorý nájdeme u Xiaomi.

Lepší ISP v smartfóne od Xiaomi

Skratka ISP (Image Signal Processor) u nás značí procesor na spracovanie obrazu. Aj ten má veľkú zásluhu na lepších snímkach, pričom tento procesor je súčasťou čipsetu. Vlajkové čipsety prinášajú spravidla tie najnovšie ISP a inak tomu nie je ani v prípade týchto smartfónov. No zatiaľ čo Huawei P50 Pro ponúka Snapdragon 888, Xiaomi 12S Pro prináša Snapdragon 8+ Gen 1. Určite ste sa teda dovtípili, že model od Xiaomi ponúka lepší procesor na spracovanie obrazu a tým pádom aj lepšiu výslednú kvalitu fotografií.

Xiaomi 12S launch 2
Zdroj: Xiaomi

Veľkú úlohu zohrá aj softvér

Nemôžeme zabúdať ani na softvér smartfónu, keďže každý model je postavený na inej verzii operačného systému. Xiaomi 12S Pro prichádza so systémom Android 12 a nadstavbou MIUI 13. Huawei P50 Pro však získal Android 11 a nadstavbu EMUI 12, no aktualizácie systému na Android 12 nie sú v dohľadne. Dôvodom je to, že modely od spoločnosti Huawei nemajú oficiálnu podporu pre systém Android a postupne plánujú prejsť na systém HarmonyOS. Rovnako aj aplikácia pre kameru u modelu od Xiaomi prináša lepšie funkcie a možnosti prispôsobenia narozdiel od aplikácie pre Huawei.

Podpora pre GCam príde aj pre Xiaomi 12S Pro

Keďže ide o nový model, Xiaomi 12S Pro si zatiaľ vyskúšať aplikáciu pre kameru od spoločnosti Google vyskúšať nemôže. Časom však táto aplikácia príde optimalizovaná aj pre tento model, no smartfóny od spoločnosti Huawei by sa k tejto kamere dostávali len ťažko. Bez podpory mobilných služieb Google o špičkovej aplikácii pre kameru môžu len snívať. Aj toto je dôvodom, prečo by ste mali skôr siahnuť po Xiaomi 12S Pro a nie po zástupcovi bývalého partnera spoločnosti Leica, Huawei P50 Pro.

Ktorý model by ste si vybrali vy? Vyhráva u vás zástupca od Xiaomi alebo Huawei P50 Pro? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close