SpravodajstvoWindows

Nový a moderný Windows Media Player je dostupný pre viac ľudí. Takto si ho stiahnete do svojho počítača!

Dostupný je nový prehrávač Media Player od Microsoftu, ktorý si môžete stiahnuť do vášho Windows 11 počítača.

Ešte koncom novembra Microsoft z nenazdajky oznámil, že začína distribuovať nový multimediálny prehrávač, Media Player. Samozrejme, sprístupnený bol len pre BETA testerov Windowsu.

Spoločnosť nový prehrávač predstavila, ako moderný prehrávač médií, ktorý si nájde využitie najmä pri práci s multimediálnym obsahom, od hudby, až po videá. Okrem iného, nemalo ísť len o prehrávač médií, ale i o správcu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nový Media Player je dostupný pre viac ľudí

Najnovšie portál windowslatest.com upozorňuje na to, že Microsoft sprístupňuje nový Media Player pre širšie spektrum ľudí. Konkrétne hovoríme o tom, že je postupne uvoľňovaný pre všetkých a nielen pre testerov Windowsu.

Podľa publikovaných správ, dostupný by mal byť v priebehu nasledujúcich dní pre všetkých, ktorí bežia na verzii Windows 11 Build 22000, alebo novšej verzii systému. Skontrolovať si verziu vášho Windowsu môžete prostredníctvom nastavení počítača v rámci sekcie Systém – Informácie.

verzia systemu windows 11
Zdroj: Vosveteit.sk / posledná dostupná aktualizácia Windows 11

V prípade, ak máte verziu zostaveniu 22000 alebo novšiu, tak by ste mali byť schopný dohľadať vo vašom počítači prostredníctvom obchodu Microsoft Store aplikácie Media Player od Microsoftu. Tú treba následne stiahnuť a nainštalovať. Rovnako treba však uviesť, že aplikácia zatiaľ nie je prostredníctvom obchodu dostupnou pre všetkých, píše portál.

novy Windows Media Player vo Windows 11
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade, ak by ste ju nenašli v obchode Microsoft Store, tak môžete využiť tento odkaz, aby ste si stiahli inštalačný súbor a nahrali aplikáciu manuálne. Treba však uviesť, že manuálna inštalácia nového prehrávača funguje len pre počítače so zostavením Windows 11 Build 22000.346, alebo vyššou verziou. Rovnakým spôsobom sme ju nahrali i do nášho počítača.

Novy Windows Media Player Windows 11
Zdroj: Vosveteit.sk

Nový Media Player je špeciálne vytvorený s ohľadom na Windows 11 a využíva prvky WinUI, ide napríklad o zaoblené rohy atď. V súčasnosti Media Player funguje iba na Windows 11, no neskôr príde aj na Windows 10 bez zaoblených rohov a motívu Mica. Rovnako treba uviesť, že inštaláciou nového prehrávača dôjde k nahradeniu existujúcej aplikácie Groove Music. Nemusíte sa báť, že by ste došli o knižnice s hudbou, či videami. Aktualizácia automaticky importuje všetky databázy vrátane zoznamu skladieb, alebo ďalších médií uložených v počítači.

V závere musíme dodať, že neexistuje žiadny odhadovaný čas príchodu, kedy bude aplikácia dostupná pre všetkých.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close