SpravodajstvoXiaomi

Nové widgety z MIUI 13 sú už dostupné u prvých používateľov: Nechýba ani podpora widgetov aplikácií tretích strán

Widgety v nadstavbe MIUI 13 už zažívajú svoje finálne úpravy a prichádzajú do prvých smartfónov. Čakanie na nadstavbu sa má čoskoro ukončiť.

Nadstavba MIUI 13 je už teraz známa veľkým redizajnom i keď táto verzia nadstavby ešte nemá ani oficiálny dátum predstavenia. Povráva sa však, že jej predstavenie sa nezadržateľne blíži a svedčí o tom i príchod nových widgetov, ktoré sú už dostupné pre prvých majiteľov Xiaomi smartfónov. A ak neviete, o akých widgetoch je práve reč, rozprávame sa o slávnych doplnkoch domovskej obrazovky, ktoré budú pripomínať dizajn operačného systému iOS od spoločnosti Apple. Tieto widgety budú súčastou veľkého redizajnu systému po vzore dizajnu Material You z Androidu 12 a už teraz sa objavujú v prvých smartfónoch. Kde všade sú dostupné a čo o nich vlastne vieme? Odpoveď nám prináša portál Gizmochina.com.

Nové widgety budú pripomínať systém iOS v štýle Androidu 12

Keď sa pozrieme na nový dizajn systému Android s nadstavbou MIUI 13 od Xiaomi, uniknuté snímky delia používateľov na dva tábory. Ten prvý vraví, že tieto widgety prinášajú Xiaomi smartfónom dizajn podobný systému iOS. A majú pravdu, skutočne sa takéto interaktívne doplnky domovskej obrazovky veľmi podobajú na tie, ktoré poznáme z „jablčných zariadení“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na druhú stranu však nemôžeme krivdiť ani tým, ktorí vravia, že nový dizajn nadstavby MIUI 13 pripomína dizajn Material You z Androidu 12. Cieľom spoločnosti Xiaomi však je nájsť určitú rovnováhu medzi týmito dvoma možnosťami. V konečnom dôsledku sa tak dočkáme elegantného minimalistického dizajnu, ktorý bude zdobiť smartfóny z radov Xiaomi, Redmi i Poco.

Nový doplnok domovskej obrazovky mieri do prvých smartfónov

Prví majitelia smartfónov v Číne sa už konečne môžu tešiť z nového elegantného rozhrania smartfónov. V beta verzii určenej pre Čínu sa totiž už nové widgety objavili a počas prvotného testovania ich podporovalo len minimum aplikácií. Teraz však Xiaomi oznamuje, že podporu týchto widgetov získajú i aplikácie tretích strán, teda aplikácie z obchodov.

V súčasnosti sa táto možnosť testuje u šiestich aplikácií, medzi ktorými nájdeme Baidu App, Baidu Map, AutoNavi Map, QQ Music, Douyu a WPS Office. Ako sme však spomínali, v súčasnosti ide len o beta testovanie widgetov v Číne a nie je dostupné v úplne všetkých modeloch. I tak však ide o dobrú správu. Toto testovanie totiž znamená finálne úpravy v nadstavbe a jej skorý príchod do smartfónov v širokej verejnosti.

V súčasnosti nám tak ostáva len čakať, čo sa o novej nadstavbe MIUI 13 ďalej dozvieme. Čakanie sa však má už čoskoro skončiť a zatiaľ sa môžeme pozrieť na zoznam podporovaných smartfónov. Našli ste sa na ňom? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close