Nové podmienky používania WhatsAppu sa vám nebudú páčiť. Takto sa menia!

Služba WhatsApp upravuje oblasti dotýkajúce sa podmienok a pravidiel ochrany osobných údajov

WhatsApp tmave rozhranie uvodny obrazok
Zdroj: WhatsApp

WhatsApp patrí medzi populárne komunikačné platformy, ktorá sa teší veľkej obľube aj v našom regióne. Zatiaľ čo v súvislosti s touto službou môžeme v priebehu posledných týždňov častokrát čítať hlavne v súvislosti s novými funkciami, tak najnovšie správy mnohých nepotešia. Dôvodom je, že služba mení podmienky používania spôsobom, ktorý sa nebude mnohým páčiť. Na tému upozorňuje portál xda-developers.com.

Nové podmienky používania služby WhatsApp

Portál konkrétne upozorňuje na to, že služba WhatsApp mení podmienky používania. Zmeny sa týkajú hlavne toho, ako služba bude spracovávať dáta z aplikácie, ktoré získa.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako môžete nižšie vidieť, tak služba WhatsApp upravuje oblasti dotýkajúce sa podmienok a pravidiel ochrany osobných údajov. Vo svojej podstate tieto nové opatrenia umožňujú hlbšiu integráciu získaných dát zo služby WhatsApp spolu s ďalšími službami Facebooku. Používateľom, ktorí chcú aj naďalej pokračovať vo využívaní služby nezostáva nič iné, ako nové podmienky akceptovať.

WhatsApp nove podmienky pouzivania
Zdroj: xda-developers.com

„Informácie, ktoré zdieľame s ostatnými spoločnosťami Facebooku, zahŕňajú informácie o registrácii vášho účtu (napríklad vaše telefónne číslo), údaje o transakciách, informácie týkajúce sa služieb, informácie o tom, ako komunikujete s ostatnými (vrátane firiem) pri používaní našich služieb, informácie o mobilných zariadeniach, vašu IP adresa, a môže obsahovať ďalšie informácie uvedené v časti Zásady ochrany osobných údajov s názvom „Informácie, ktoré zhromažďujeme“ alebo získané na základe upozornenia alebo na základe vášho súhlasu.“ píše sa v pravidlách používania WhatsAppu.

WhatsApp ďalej píše, že nové pravidlá im pomôžu vylepšiť infraštruktúru služieb, porozumieť tomu, ako sú ich služby využívané, vylepšiť poskytované služby a zážitok z používania ich služieb a podobne. Nové pravidlá do platnosti prídu od 8. februára, teda približne o 1 mesiac.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre