Nová vlajková loď Xiaomi Mi 12 príde zrejme o čosi skôr, ako v minulosti. Kedy sa na ňu môžeme tešiť?

Xiaomi Mi 12 by mal byť aj podľa najnovších informácií prvým smartfónom s procesorom Snapdragon 898 od Qualcommu.

Mi 12 render
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Nie je žiadnou novinkou, že nová vlajková séria Xiaomi Mi 12 bude debutovať už koncom tohto roka. Minuloročné predstavenie nového vlajkonosiča sa konalo iba pár dní pred začiatkom aktuálneho roka, čo si však Xiaomi v tomto roku zrejme dovoliť nemôže.

Xiaomi Mi 12 príde zrejme netradične skoro

Stále populárnejší čínsky výrobca plánuje pokračovať v tradícií a aj v tomto roku chce priniesť na trh prvý smartfón s novým procesorom od spoločnosti Qualcomm. Práve titul „prvého“ smartfónu s novým vlajkovým procesorom od Qualcommu bol však tento rok v ohrození. O pripravovanom koncoročnom predstavení smartfónu s identickým procesorom od spoločnosti Qualcomm už v minulosti informovala aj spoločnosť Lenovo. Podľa najnovších informácií od známeho leakera Digital Chat Station (via Gizchina.com) to však vyzerá tak, že Xiaomi sa tento rok titulu vzdať nehodlá a svoje eso v rukáve vytiahne netradične skoro.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nový Snapdragon nakoniec s iným označením

Ak očakávaný smartfón Xiaomi Mi 12 bude naozaj prvým smartfónom s novým procesorom Snapdragon 898, ktorý bol pôvodne označovaný ako Snapdragon 895, tak novinka by mala byť na čínskom trhu debutovať už v polovici decembra. Pochopiteľne, spoločnosť Xiaomi tieto informácie nepotvrdila ani nevyvrátila, čo sa ani v najbližšej dobe neočakáva. Fanúšikom tak momentálne nezostáva nič iné ako čakať, ktorý výrobca naozaj prinesie na trh prvý smartfón s novinkou od Qualcommu.

Xiaomi Mi 12 – aktuálne známe technické detaily

Pri pohľade na aktuálne dostupné informácie o smartfóne Xiaomi Mi 12 je jasné, že čínsky výrobca plánuje opäť siahnuť po najnovších technológiách. Nemáme na mysli iba vyššie spomínaný Snapdragon 898, ktorý bude postavený očakávaným 4 nm výrobným procesom, ale aj ďalšie vychytávky, ako nový LTPO displej so 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Povráva sa aj o mimoriadne výkonnom nabíjaní. V prípade káblového nabíjania zrejme môžeme počítať s výkonom až 120W, pričom pri bezdrôtovom nabíjaní sa maximálna hranica zastaví na 50W kvôli reguláciám. Výrobca však podľa dostupných informácií experimentoval aj so 100W bezdrôtovým nabíjaním, ktoré je však v rozpore s platnými pravidlami. Celý prehľad očakávaných technológií však nájdete aj v našom nedávnom, o čosi detailnejšom článku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre