SpravodajstvoTECHNOLÓGIEXiaomi

Nová technológia od Xiaomi má potenciál zvýšiť nielen komfort používania telefónu, ale i bezpečnosť

Xiaomi pracuje na technológii, ktorá zjednoduší odomykanie telefónu. Zároveň však môže zvýšiť i bezpečnosť.

Smartfóny sa posúvajú vpred zo dňa na deň a naše elektronické doplnky sa stávajú čoraz inteligentnejšie. Dopomáhajú nám k tomu nové funkcie, technológie a pantenty, ktoré nám vylepšujú fungovanie smartfónov. Svoje o tom vie i čínske Xiaomi, teda spoločnosť, ktorá sa snaží pretlačiť prémiové funkcie i medzi bežných používateľov. Mnohí však tiež vedia, že čínsky gigant nespí na vavrínoch a pripravuje pre nás i vlastné novinky a technológie. Jednou z nich je i patent pre snímanie odtlačkov prstov po celej ploche displeja. Ako informuje známa Xiaomi komunita s označením Xiaomiui, táto novinka je už v plnom prúde prípravy. A očakávame, že by sa do prvých smartfónov mohla dostať vo veľmi blízkej dobe. Ako však funguje a prečo by sme mali chcieť snímať odtlačky prstov po celej ploche displeja?

Aké výhody so sebou prináša nová technológia snímačov?

Technológie idú stále vpred a inak tomu nie je ani v otázke bezpečnosti. Vďaka novým technológiám sa nám podarilo snímače odtlačkov prstov presunúť zo zadnej strany smartfónov do tlačidiel napájania a v neposlednom rade v niektorých prípadoch i pod displej. Samozrejme, že je k tomu potrebné mať v smartfóne určitý typ displeja, ktorým je AMOLED či OLED panel. Odtlačky prstov sme však zatiaľ mohli skenovať len na určitom mieste pod displejom a trafiť správne miesto nebolo vždy úplne najjednoduchšie. Práve preto sa za spoľahlivejšie považujú práve snímače umiestnené v tlačidlách na boku smartfónu.

Nová technológia od čínskeho Xiaomi však umožní snímať odtlačky prstov takmer z akéhokoľvek miesta na displeji. Vďaka tejto novej technológii tak bude možné vyhnúť sa nepresnostiam a snímač bude schopný zaregistrovať vaše odtlačky takmer všade. Nová technológia so sebou prináša veľa výhod, akou môže byť presnosť, pohodlie a navyše spoľahlivosť.

Xiaomi patent snímač odtlačkov prstov
Zdroj: Xiaomiui

Zvýšiť by sa mala i bezpečnosť našich smartfónov

Keďže sa snímače odtlačkov prstov budú nachádzať po celej ploche displeja, ostáva otázkou, či Xiaomi využije aj ich skvelý potenciál. Je síce pravda, že snímanie odtlačkov prstov je veľmi spoľahlivou metódou pre zabezpečenie nášho smartfónu. I tá však občas zlyhá a určite sa niektorým z vás podarilo odomknúť svojím odtlačkom i cudzí smartfón. Ak by však už prišlo k prvému odomknutiu smartfónu, naše zariadenie by opätovne mohlo spúšťať tento snímač a kontrolovať naše odtlačky počas používania smartfónu.

Jednoduché jednorazové odomknutie by tak už nemuselo stačiť. Naše zariadenie by tak bolo oveľa bezpečnejšie a naše údaje by neboli tak jednoducho napadnuté. Táto funkcia je zatiaľ len naším prianím a nevieme, či sa jej čínsky gigant chytí. Rovnako zatiaľ nevieme, kedy Xiaomi predstaví prvé smartfóny s touto technológiou. V každom prípade však dúfame, že k tomu príde už čoskoro.

Čo poviete na novú technológiu pre snímanie odtlačkov prstov? A aký spôsob využívate pre odomykanie vášho zariadenia vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close