HuaweiSpravodajstvo

Nová skladačka Huawei Mate X2 by mala byť realitou už o pár týždňov. Čo od nej očakávať?

Najnovšie informácie poukazujú na predstavenie už koncom februára. Na bližšie detaily si však musíme ešte nejaký ten piatok počkať.

Nie je žiadnou novinkou, že čínska spoločnosť Huawei už niekoľko mesiacov aktívne pracuje na ďalšom skladacom smartfóne zo série Huawei Mate X2. Príchod druhej generácie skladacích zariadení od tohto výrobcu bol však pre fanúšikov značky doposiaľ stále v nedohľadne, keďže z prostredia Huawei v poslednej dobe neprichádzali žiadne indície o blížiacom sa príchode zariadenia na trh. Najnovšie správy priamo z Číny však po dlhšej dobe spomínajú príchod novej skladačky Huawei Mate X2 a to pomerne v dohľadnej dobe.

Predstavenie už koncom februára

Nedávny príspevok známeho leakera na čínskej sociálnej sieti Weibo obsahoval hneď niekoľko zásadných informácií o nadchádzajúcom predstavení zariadenia Mate X2. Novinka má podľa uvedeného zdroja prísť už čoskoro, pričom zahraničné médiá hovoria o konci februára. Ďalšou zásadnou informáciou je už niekoľké potvrdenie opačného skladacieho mechanizmu, podobne, ako je tomu v prípade skladačiek od Samsungu. Spomenúť však treba aj údajnú prítomnosť 5 nm procesoru (zrejme Kirin 9000), či ďalšie, zatiaľ nezverejnené pokročilé technológie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
huawei mate x2
Zdroj: Gizchina / Weibo

Ďalšie detaily o zariadení sa na sociálnych sieťach objavili ešte v minulých týždňoch po zverejnení 3C certifikácie skladacieho zariadenia od spoločnosti Huawei. Podľa všetkého ide práve o Huawei Mate X2, ktorý by mal podľa dávnejšie zverejnených špecifikácií ponúknuť 8,01-palcovú skladaciu obrazovku s rozlíšením 2 480 x 2 220 pixelov a obnovovacou frekvenciou až 120 Hz. Sekundárny displej by mal mať pritom až 6,45-palcov.

V predošlých únikoch sa taktiež spomínal procesor Kirin 9000, podpora Bluetooth 5.1, EMUI 11 či technológia krytia displeja CPI, ktorá chráni displej pred poškriabaním. Ide o špeciálnu bezfarebnú polyimidovú vrstvu, ktorá by mala konkurovať technológii UTG, ktorú vyvinul konkurenčný juhokórejský Samsung.

Zdroj: Gizchina

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close