Nová nadupaná funkcia pre Windows ti umožní pristupovať k tvojmu mobilu z ponuky Štart

Microsoft do Windows prináša funkciu, ktorá ti umožní ovládať tvoj Android smartfón z ponuky Štart. Dostupnou je zatiaľ pre obmedzený počet používateľov. Pre iOS používateľov príde tento nástroj neskôr.

Windows 11 a Android v ponuke Start
Zdroj: blogs.windows.com

Určite to poznáš. Pracuješ na počítači, a každých niekoľko minút sa pozrieš na mobil, či ti neprišla správa alebo e-mail. Prípadne, či ti niekto nepíše.

Chytanie mobilu do rúk každých niekoľko desiatok minút, ťa môže rozptýliť pri práci s počítačom. Najnovšie ale Microsoft sprístupňuje pomerne užitočnú funkciu, ktorá sa ti bude bezpochyby páčiť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nástroj Phone Link ti umožňuje mať po ruke základné funkcie vrátane informácií z telefónu v rozhraní počítača. Ide o pomerne šikovnú funkciu, no na to, aby si ju mohol používať, tak musíš prepojiť tvoj smartfón s počítačom. Ak tento nástroj používaš, tak dobre vieš, že ide o dedikovanú aplikáciu pre Windows, v ktorej môžeš pracovať s mobilom.

Ak túto funkciu ešte nepoužívaš, tak Microsoft ti dáva najnovšie dôvod, prečo by si to mal zmeniť. Zásadne totiž mení, ako môžeš z rozhrania počítača pristupovať k obsahu tvojmu mobilu.

Do ponuky Štart mieri tvoj smartfón a to doslova

Microsoft najnovšie upozorňuje na to, že začal postupne sprístupňovať pre prvých používateľov novú funkciu, ktorá umožňuje priniesť rozhranie smartfónu do ponuky Štart v tvojom Windowse.

„Postupne zavádzame novú funkciu, ktorá vám umožní používať vaše mobilné zariadenie priamo z ponuky Štart na vašich počítačoch so systémom Windows 11,..“, uvádza gigant na svojom blogu. „Vďaka tejto funkcii môžete zostať v spojení s vašim mobilom a pristupovať k jeho funkciám a to všetko bez námahy priamo z ponuky Štart.“, dopĺňa.

V prvej vlne len pre testerov, potom pre všetkých

Ako to ale býva pri zavádzaní takýchto funkcií, tak najprv sa dostane do programu Windows Insider, neskôr bude dostupnou pre všetkých.

Medzi základné funkcie tohto nového nástroja patrí, napríklad schopnosť sledovať stav batérie tvojho mobilu, možnosť pristupovať k správam, hovorom, fotografiám a ďalším častiam tvojho zariadenia z pohodlia ponuky Štart.

„Táto funkcia sa postupne zavádza do komunity Windows Insider a je dostupná iba pre používateľov systému Android v systéme Windows 11, ktorí sú už pripojení cez Phone Link. Podpora pre iOS príde neskôr.“, hovorí Microsoft.

Táto funkcia je dostupnou v zostavení Windows 11 Insider Preview Build 22635.3790 (a v neskorších verziách). Na to, aby si ju mohol použiť, tak budeš potrebovať aplikáciu Phone Link vo verzii 1.24052.124.0 alebo novšiu.

Ak by si chcel funkciu vyskúšať už dnes, tak ti dávame do pozornosti článok, v ktorom sme sa venovali téme, čo je to program Windows Insider a ako sa môžeš stať jeho členom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre