SpravodajstvoZariadenia

Nová Motorola Razr 2019 je oficiálne predstavená! Pozrite sa čo prináša reinkarnované „Véčko“ z roku 2004

Spoločnosť Mozorola oficiálne predstavila zariadenie Razr 2019, ktoré prináša ohýbateľný displej. Vychádza z modelu Razr z roku 2004.

Tí skôr narodení si určite spomenú ešte na mobilný telefón Motorola Razr, ktorý svojho času patril medzi najžiadanejšie zariadenia na trhu. Zariadenie bolo pôvodne predstavené ešte v roku 2004 a  celkovo sa z neho predalo viac ako 130-milión kusov. Telefón sa tak radí medzi najpredávanejšie mobilné zariadenia vôbec. Podarí sa však spoločnosti Motorola rovnaký úspech s Motorolou Razr z roku 2019?

Motorola Rarz 2019 je realitou

Portál mspoweruser.com upozorňuje na predstavenie zariadenia Motorola Razr (2019), ktoré sa radí do kategórie „Véčiek“, teda skladateľných zariadení, ktoré sa však skladajú vertikálne. V tomto prípade sa však smartfón neskladá spôsobom displej ku klávesnici ako tomu bolo v prípade verzie zariadenia Rarz roku 2004, ale displej k displeju.

Motorola Razr 2019 - ohyb smartfonu
Zdroj: Youtube (Motorola)

Nová Motorola Razr zároveň umožňuje dokonalé poskladanie a  rozloženie displeja bez viditeľného spoju. Používatelia budú môcť „vonkajšok“ smartfónu využívať napríklad za účelom ovládania hudby, snímania selfie fotografií, sledovať upozornenia a podobne, bez toho, aby boli nútení  otvárať zariadenie. Spoločnosť vonkajší displej volá „Quick View“ (pozn. redakcie: rýchly náhľad)  a vnútorný „Flex View“.

Smartfón však nie je lacnou záležitosťou. Stáť by mal 1499 dolárov. Používatelia za túto cenu síce dostanú revolučný displej, ale čo sa týka ostatných špecifikácií si dovolíme povedať, že to žiadna sláva nie je. Veď posúďte sami:

  • 6,2“ skladateľný pOLED displej s rozlíšením 2142 x 876 bodov / vonkajší displej gOLED so rozlíšením 600 x 800 bodov.
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 710.
  • 6GB RAM/128GB úložný priestor.
  • Batéria s kapacitou 2510mAh a rýchle nabíjanie do 15W.
  • Android 9 Pie (pozn. redakcie: pravdepodobne však bude zariadenie aktualizované na Android 10).
  • Je odolné voči ošpliechaniu vodou.
  • Ponúka jednu 16-megapixelovú hlavnú kameru s podporou nočného videnia s clonou f/1,7 a 5-megapixelovú kameru schovanú vo výreze displeja.
  • Nechýba výbava senzorov ako je skener odtlačkov prstov, akcelerometer, magnometer (kompas), gyroskop, senzor priblíženia, GPS,…
  • Rozmery 72 x 172 x 6,9 mm / 72 x 94 x 14 mm (v zloženom stave) a váha 205g.

Len pre zaujímavosť, spoločnosť hovorí, že vyskúšali celkovo 26 prototypov, aby sa dostali k tomuto zariadeniu. Presvedčil by Vás vertikálny skladateľný displej ku kúpe tohto zariadenia? Dajte nám nižšie vedieť.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close