ANDROIDSpravodajstvo

Nokia, Samsung a Xiaomi majú najviac aktualizovaných smartfónov na najnovšiu verziu Androidu. Ako dopadol Vás výrobca telefónu?

Nokia, Samsung a Xiaomi majú najviac smartfónov aktualizovaných na najnovšiu verziu operačného systému Android.

Ľudia si už tak často nemenia telefóny ako kedysi. Aspoň to ukazujú štatistiky. Priemerný používateľ smartfónu svoj telefón vymení po 33 mesiacoch používania. Dôvodov prečo je tomu tak je viacero, ale tými hlavným sú inovácie a cena. Výrobcovia totiž s novými generáciami zariadení neprinášajú také inovácie, ktoré by nútili používateľov smartfónov k obmene predošlej generácie, a zároveň cena smartfónu býva častokrát premrštená.

Menšia frekvencia obnovy smartfónov na konci dňa núti výrobcov udržiavať zariadenia dlhšie pri „živote“ pomocou pravidelných aktualizácií. Nie však každý jeden výrobca má rovnakú politiku. Niektorí aktualizujú svoje smartfóny pravidelne, vrátane starších zariadení, a  iní výrobcovia uvoľňujú aktualizácie len pre novšie zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ktorí výrobcovia majú „najaktuálnejšie“ smartfóny?

Agentúra CounterPoint Research urobila zaujímavý výskum, v  rámci ktorého sa pozrela na zariadenia jednotlivých výrobcov smartfónov, ktoré boli predstavená v období po 3. kvartáli 2018. jedná sa teda o smartfóny, ktoré sú staré maximálne 2 roky. Zároveň agentúra sledovala aktuálnosť operačných systémov jednotlivých výrobcov. Ktorý výrobca sa podľa Vás stará najlepšie o svoje zariadenia? Nuž, nie je to ani Samsung a ani Huawei, aj keď obe spoločnosti skončili v prvej päťke, ale ex-Fínska Nokia. Tá má aktualizovaných na najnovšej verzii Androidu až 96% zariadení. Druhou najlepšou spoločnosťou je Samsung so 89%, a prvú trojicu uzatvára Xiaomi s 84% aktualizovanými zariadeniami. Nižšie si môžete pozrieť prehľadnú tabuľku s jednotlivými výrobcami.

ktori vyrobcovia smartfonov maju najaktualnejsiu verziu androidu
Zdroj: counterpointresearch.com

Škoda, že niektorí výrobcovia, ako napríklad OnePlus nie sú zahrnutí v  prieskume. V každom prípade, tých hlavných tam nájdeme. Druhý graf, ktorý si agentúra pripravila zas hovorí o  tom, ako rýchlo jednotliví výrobcovia uvoľňujú aktualizácie pre svoje zariadenia. Z neho vyplýva, že tou „naj“ spoločnosťou je Nokia. Druhou je zas spoločnosť Xiaomi a treťou Lenovo, čo nás po pravde celkom prekvapilo.

ktori vyrobcovia najrychlejsie aktualizuvavaju svoje smartfony na najnovsiu verziu androidu
Zdroj: counterpointresearch.com
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close