SpravodajstvoZariadenia

Nokia možno ako prvá predstaví telefón s kamerou pod displejom. Mohlo by sa tak stať už v tomto týždni

Skladateľné smartfóny či zmenšujúce sa hrany okolo displeja sú realitou. Jedná sa „evolúciu“, ktorá v súčasnosti ústi do ďalšieho technologického pokroku – umiestnenie kamery pod displejom. Nie tak dávno viceprezident spoločnosti Samsung povedal, že v súčasnosti takouto technológiou ich spoločnosť nedisponuje. Je však možné, že to čo sa doteraz nepodarilo Samsungu, tak by sa mohlo poradiť Nokii.

Nokia 6.2, prvý smartfón s kamerou pod displejom?

Známy portál Fonearena.com prišiel s reportom, že 2. apríla v Taiwane by mohli byť predstavené viaceré zariadenia z konzorcia HMD Global. Najväčšiu pozornosť by mal však upútať smartfón Nokia X71, o ktorom sa hovorí, že by mohol byť prvým smartfónom s perforáciou z ich kuchyne alebo s kamerou umiestnenou pod displejom. Čo sa týka hlavnej kamery tak tá by mala disponovať 48MP kamerou od spoločnosti Zeiss, ktorej by mala dopomáhať sekundárna kamera s objektívom so širokým uhlom záberu do 120 stupňov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Predošlé správy o zariadení hovoria, že telefón by mal ponúknuť 6,22“ FULL HD+ displej, nemal by chýbať 3,5 jack, USB Type – C výstup či sklenená zadná stena.

V ten istý deň by spoločnosť mala predstaviť verziu Nokie 9 určenú pre Taiwan.

Zdroj: Fonearena.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close