SamsungSpravodajstvo

Niektoré Samsung smartfóny sa po aktualizácii na One UI 5.1 rapídne vybíjajú: Čo za tým stojí?

Nadstavba One UI 5.1 prináša problémy s vybíjaním batérie. Samsung prináša riešenie, pozrite sa, ako to môžete vyriešiť aj vy.

Nadstavba One UI 5.1 len nedávno prišla do prvých zariadení. Jej predstavenie prebehlo na udalosti Galaxy Unpacked spolu s modelmi zo série Galaxy S23. Okrem týchto zariadení však aktualizáciu obdržali už aj viaceré prémiové smartfóny spoločnosti Samsung, pričom používatelia nehlásia úplnú spokojnosť so zmenami. Ako uvádza portál androidcentral.com, tak viaceré modely evidujú rýchlejšie vybíjanie batérie ako by sa patrilo. Čo za týmto vybíjaním stojí a ako sa k tomu postavil Samsung? Na túto problematiku sme sa pozreli o niečo bližšie a ak sa podobný problém stal aj vám, tak vám prinášame riešenie.

One UI 5.1 so sebou prináša aj problémy

Juhokórejská spoločnosť Samsung sa v poslednej dobe s aktualizáciami skutočne rozbehla. Aktualizáciu na najnovší Android 13 spolu s nadstavbou One UI 5.0 stihol priniesť do množstva zariadení v skutočne rekordnom čase, čo sa opakovalo aj pri distribúcii verzie nadstavby One UI 5.1. Nikto však nečakal, že s najnovšou verziou nadstavby od Samsungu prídu aj výrazné problémy s výdržou batérie. Používatelia hlásia, že sa im po aktualizácii u určitých zariadení objavilo rapídne vybíjanie, čo stihli nahlásiť aj spoločnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Konkrétne sa rozprávame o modeloch ako sú Galaxy S22 či Galaxy S21, no problémy neobišli ani ďalšie zariadenia, ktoré aktualizáciu na One UI 5.1 zaevidovali. Podľa niektorých používateľom je problémom automatická aktivácia režimu maximálneho výkonu, ktorý si používatelia manuálne nenastavili. Podľa ich slov teda stačí prejsť do nastavení a tento režim deaktivovať tak, ako to okomentoval prispievateľ na fóre Reddit.

Vyriešil som moje vybíjanie batérie. Všimol som si, že sa mi automaticky aktivoval režim maximálneho výkonu, ktorý som nikdy neaktivoval. Myslím, že si ostatní nevšimli túto automatickú aktiváciu. Musíte ísť do nastavení batérie a túto možnosť deaktivovať. Vaša batéria by sa mala prestať rapídne vybíjať.

Problém môže byť aj v klávesnici

Spoločnosť Samsung sa už k problému vyjadrila a podľa jej slov ide o problém s aplikáciou pre klávesnicu. Samsung Klávesnica tak má údajne vybíjať batériu rýchlejšie, ako by bolo vhodné. Jeden z používateľov sa tak spojil so zákazníckym centrom a takáto bola odpoveď.

Podarilo sa mi spojiť sa so zákazníckym centrom prostredníctvom živého chatu Samsungu a odporúčajú vymazať cache a dáta aplikácie Samsung Klávesnica, čo som zo začiatku nevedel nájsť. Riešenie je nasledovné: Nastavenia > Aplikácie > Tlačidlo filtra > Zobraziť systémové aplikácie > Samsung Klávesnica > Úložisko > Odstrániť cache a dáta. Potom reštartujte telefón. Znižuje to rýchlosť vybíjania batérie.

Po vykonaní tohto postupu však musíte rátať s tým, že si klávesnicu budete musieť opätovne kompletne nastaviť. V prípade, že ste ale svoj smartfón aktualizovali na nadstavbu One UI 5.1 a stretli ste sa s rapídnym vybíjaním, vám pravdepodobne ale nič iné neostáva.

Aktualizovali ste už svoj telefón na One UI 5.1? A evidujete problémy s rýchlym vybíjaním aj vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close