HoaxySpravodajstvo

Nie, na tejto 160-ročnej maľbe nie je cestovateľka v čase s mobilom v ruke. Celé to má jednoduchšie vysvetlenie!

George Waldmüller mal údajne na 160-ročnej maľbe s názov The Expected One zachytiť ženu so smartfónom ruke. Skutočnosť je úplne iná, nejde o mobil!

Je cestovanie v čase možné? Mnohí si myslia, že áno. Ešte začiatkom novembra obehlo svet video, ktoré bolo vytvorené v 20. rokoch minulého storočia, na ktorom bola zaznamenaná žena, ktorá mala údajne telefonovať z mobilu. Videa sa chytili mnohí konšpirátori a označili ho za dôkaz, že medzi nami žijú cestovatelia v čase. Z videa ale nebolo jasné, či sa žena len škrabe alebo skutočne telefonuje.

Treba ale uviesť, že jeden z diskutujúcich používateľov uviedol, že ide o jeho prababičku (Gertrud Jones) a žena skutočne telefonovala, doplnil. Ako ďalej ale spresnil, tak jeho prababička pracovala v továrni, v rámci ktorej experimentovali s bezdrôtovými telefónmi a ona bola jednou z osôb, ktorá sa podujala na testovaní zariadenia. Rovnako treba uviesť, technológia bezdrôtovej komunikácie bola vyvinutá v 40. rokoch minulého storočia, ale široko dostupnou sa stala až v polovici 80. rokov. Vysvetlenie, s ktorým prišiel jeden z používateľov, môže byť teda pravdivé. Samotné video, ktoré vyvolalo tak veľa kontroverzií, si môžete pozrieť nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mnohí veria, že ide o ženu so smartfónom v ruke

Portál TheSun poukazuje na ďalší prípad, kedy zostali fanúšikovia umenia a science fiction bezradní. Mnohí sa prikláňajú k názoru, že umelec zachytil na obraze cestovateľku v čase. Dôvodom je, že na 160-ročnej maľbe, je zachytená žena údajne držiac telefón v ruke. Umelecké dielo sa volá „The Expected One“ a vytvoril ho Ferdinand George Waldmüller.

„Jej pohľad je prilepený k predmetu v jej rukách, zatiaľ čo je vidieť zamilovaného chlapca, ktorý čaká, aby jej podal ružový kvet. Napriek nedostatku technológie v roku 1860 nadšenci umenia s orlími očami tvrdia, že žena sa prechádza a roluje iPhone.“, píše portál.

Ide skutočné o smartfón? Vysvetlenie môže byť oveľa jednoduchšie

Vysvetlenie celého incidentu ale môže byť oveľa jednoduchšie, ako sa na prvý pohľad zdá, hovoria kritici umenia. Žena vraj číta modlitebnú knižku pri prechádzke po vidieku – namiesto toho, aby prehliadala sociálne siete.

V súčasnosti je Waldmüllerovo dielo vystavené v mníchovskom múzeu Neue Pinakothek, kde sú sály lemované maľbami z 18. a 19. storočia.

Muž, ktorý započal túto diskusiu, Peter Russell, povedal pre VICE, že diskusia ukazuje, ako veľmi sa spoločnosť za tie roky zmenila.

„Najviac ma zaráža, ako veľmi zmena technológie zmenila interpretáciu maľby a istým spôsobom využila celý jej kontext. Veľkou zmenou je, že v roku 1850 alebo 1860 by každý jeden divák identifikoval predmet, ktorým je dievča pohltené, ako spevník alebo modlitebnú knižku. Dnes si nikto nemohol nevšimnúť podobnosť so scénou dospievajúceho dievčaťa pohlteného sociálnymi sieťami na svojom smartfóne.“

Stretli ste sa v minulosti s obrázkom alebo videom, ktoré sa vám zdalo, že zachytili cestovateľa v čase, prípadne ste nemali pre neho vysvetlenie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close