SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Nezisková organizácia už tento rok chce stavať domy prostredníctvom 3D tlače. Majú byť určené pre najchudobnejších

3D tlač je technológia, ktorá pomaly, ale isto dobíja jedno odvetia za druhým. Napríklad, jej využitie nájdeme v domácnostiach, vo vede, v medicíne a podobne. Najnovšie, nezisková organizácia New Story chce využiť technológiu 3D tlače na výstavbu nízko nákladových domov.

Budeme si už čoskoro tlačiť naše domovy?

Na prvý sa môže zdať technológia tlače využívaná v stavebníctve ako šialený nápad, ale opak je pravdou. Nezisková organizácia New Story chce využívať túto technológiu na výstavbu nízko nákladových domov, ktoré majú byť určené pre tých najchudobnejších. Na svojich stránkach uverejnila video, v ktorom ukazuje ich víziu „prvej vytlačenej 3D komunity“.

Video vyššie zobrazuje 3D tlačiaren Vulcan II, ktorá by mala byť schopná podľa popisu neziskovej organizácie schopná vytlačiť jeden dom za menej ako 1 deň. Predajná cena takéhoto domu má byť len 7000 $.

„Prinášame veľmi futuristickú technológiu rodinám, ktoré to potrebujú najviac,“, hovorí riaditeľ neziskovej organizácie New Story, Bret Hagler.

Prvá „vytlačená“ dedinka s 50 domami by sa mala stať realitou ešte v tomto roku. Mala by vzniknúť v El Salvadore, presnú lokáciu však spoločnosť ešte nezverejnila. Dôvodom má byť intenzívny záujem o technológiu, ktorý by mohol ohroziť dokončenie projektu.

New Story v závere dodáva, že tieto domy nebudú pre každého, ale len pre nízkopríjmové rodiny, ktorých príjem nepresahuje 200$ mesačne.

Zdroj: Fastcompany.com

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close