Neviditeľný predný fotoaparát umiestnený pod displejom sa stáva realitou! Svoje riešenia predstavilo Xiaomi aj Oppo

xiaomi fotoaparat pod displejom_opt
Zdroj: Twitter - Xiaomi

Nedávno odhalené patentové prihlášky patriace čínskej spoločnosti Xiaomi naberajú reálny rozmer. Neviditeľný predný fotoaparát umiestnený pod displejom totižto už nie je iba na papieri! Spoločnosť sa so svojim prototypom pochválila na sociálnej sieti Twitter. Xiaomi tak reagovalo na svojho silného konkurenta Oppo, ktorý sa svojim technologickým pokrokom pochválil ako prvý.

Preteky o doručenie technológie sa začínajú

Dnešný deň môžeme v rámci sveta smartfónov určite považovať za naozaj kľúčový. Novú technológiu sme doposiaľ videli iba na papieroch, no Oppo to spoločne s Xiaomi naozaj rozbalilo a je dosť možné, že na prototypy od týchto výrobcov čoskoro zareagujú aj prémioví výrobcovia. I keď progres ostatných výrobcov momentálne nedokážeme určiť, je určite zrejmé, že čínski výrobcovia opäť bodujú a prémioví výrobcovia sa budú musieť posnažiť o to, aby svoje zariadenia obdarili podobnou technológiou včas.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Oppo si odnáša svetové prvenstvo

Ako sme už uviedli vyššie, výrobca Oppo svoj prototyp smartfónu s neviditeľným selfie fotoaparátom ukázal svetu ako prvý, za čo mu určite náleží príslušná pochvala a ocenenie. Technológia v praxi vyzerá naozaj zaujímavo, no výrobca má ešte určite čo vylepšovať. Veď, presvedčte sa sami.

Xiaomi posunulo technológiu na vyššiu úroveň

I keď obaja výrobcovia zatiaľ predstavili iba príslušné prototypy nových smartfónov, technológia od Xiaomi vyzerá na prvý pohľad o čosi prepracovanejšie. Podobne ako výrobca Oppo, aj Xiaomi zverejnilo iba naozaj krátke reklamné video.

Ktoré riešenie sa vám pozdávalo viac? My sa určite prikláňame ku Xiaomi, no aj výrobca Oppo si zaslúži naozaj veľkú pochvalu.

Zdroj: techradar.com – 1, techradar.com – 2, úvodný obrázok (Twitter – Xiaomi)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre