Spravodajstvo

Netflix zvyšuje v niektorých regiónoch sveta ceny predplatného. Mení sa cena i u nás?

Nateraz si môžeme vydýchnuť, cena predplatného zostáva u nás nezmenená.

Služba Netflix, ktorá je aktuálne najväčšia streamovacia platforma na svete púta v posledných dňoch viac pozornosti, ako by si priala. Začiatkom mesiaca služba začala zobrazovať upozornenie používateľom, ktorí zdieľajú svoj účet s ďalšími osobami s poznámkou, že ak nežijú s majiteľom účtu v jednej domácnosti, tak potrebujú vlastný účet. Toto oznámenie sa začalo zobrazovať používateľom naprieč Talianskom a neskôr i v susednom Poľsku. Treba však dodať, že platforma zatiaľ používateľov len odhlasuje zo služby pričom potom, ako sa znova prihlásia, tak im Netflix funguje ako doposiaľ.

Netflix zdražuje. Toto sú prvé krajiny, kde si používatelia za službu priplatia

Najnovšie sa extra pozornosti službe dostáva v súvislosti s predplatným. Dôvodom je zdražovanie. Na tému upozorňuje portál TheVerge.com. Ako takou útechou pre používateľov služby naprieč Slovenskom môže byť, že ich sa zdražovania zatiaľ netýka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Používatelia v USA a Kanade si priplatia od jedného po dva doláre navyše oproti cenám, ktoré platili doteraz. Najnovšie najnižší plán v USA stojí 9,99 $. V prípade štandardného plánu si používatelia zaplatia za službu 15,49 $ a v prípade Premium/4K plánu, cena služby je 19,99 $. V prípade Kanady, cena plánov je 9.99 C$, 16.49 C$ a 20.99 C$.

Spoločnosť prostredníctvom svojich stránok ďalej informuje, že noví zákazníci pocítia zvýšenie cien ihneď, zatiaľ čo existujúci zákazníci pocítia vyššie ceny 30 dní potom, ako im Netflix pošle upozornenie na zvýšenie cien.

Čo sa týka nášho regiónu, cena za jednotlivé plány zostala nezmenenou. Najnižší plán stojí 7,99€, štandardný 9,99€ a Premium/4K 11,99€. Spoločnosť sme medzičasom oslovili s otázkami ohľadne zvyšovania cien predplatného v našom regióne, zatiaľ nám však Netflix neodpovedal na to, či plánuje cenu zvýšiť i u nás alebo nie.

V závere treba dodať, že bude zaujímavé sledovať, ako na vyššie ceny služby zareagujú zákazníci. Dôvodom je, že Netflix nezvyšuje cenu po prvýkrát. Naposledy spoločnosť zvyšovala cenu v októbri minulého roka, kedy rovnako došlo k 1 až 2 $  zvýšeniu preplatného v závislosti od toho, aký program používatelia používali. Kde majú podľa vás používatelia platformy prah bolesti?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close