Filmy a seriálySpravodajstvo

Netflix vo vybraných regiónoch znižuje cenu predplatného: Platiť menej by mali aj Slováci!

Netflix začal v prvých regiónoch znižovať ceny za predplatné. Zníženie cien by sa malo dotýkať aj Slovensko.

Streamovacia platforma Netflix je medzi Slovákmi nesmierne populárna. Len pár dní dozadu obletela svet správa, že Netflix v prvých regiónoch znížil cenu predplatného. Išlo konkrétne o krajiny v Latinskej Amerike či v Španielsku. K zníženiu cien došlo krátko potom, ako platforma začala v daných regiónoch obmedzovať zdieľanie účtov.

Nižšie ceny budú aj u nás

No zdá sa, že Netflix bude upravovať predplatné aj v ďalších regiónoch vrátane toho nášho, píše portál Cord Cutter News.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Ak žijete v Strednej Amerike, Chorvátsku, Slovinsku, Bosne, Hercegovine, Srbsku, Albánsku, Severnom Macedónsku, Slovensku a Bulharsku, mali by ste dostať upozornenie na nové nižšie ceny.“, uvádza portál v publikovanej správe.

Očakáva sa, že základný plán bude stáť 4,99€ namiesto 7,99€. Štandardná tarifa by mala stáť 7,99€ namiesto 9,99€. Prémiový plán bude stáť 9,99€ namiesto 11,99€.

Netflix existujúcim zákazníkom zároveň ponúkne bezplatný upgrade základného balíka na štandardný plán vo vybraných častiach sveta, uvádza portál.

„Tieto zmeny sú zatiaľ obmedzené len na trhy, kde Netflix verí v rast.“, píše portál.

Bezpochyby k znižovaniu cien prispela aj expandujúca konkurencia. Len nedávno na slovenský trh vstúpila platforma SkyShowtime, ktorá prišla s akciou na celoživotné predplatné za polovicu, no ponuka je časovo obmedzená.

Nateraz presne nevieme povedať, kedy budú používatelia upozornení na novú tarifu, no očakávame, že sa tak stane v priebehu najbližších dní, nanajvýš týždňov. K zníženiu cien pravdepodobne dôjde v súbehu s blokovaním zdieľaných účtov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close