Filmy a seriálySpravodajstvo

Netflix v ďalších regiónoch zvyšuje cenu predplatného. Ktorí používatelia si priplatia?

Netflix upravuje ceny predplatného. Najnovšia aktualizácia cien ovplyvní viac ako 14,5 milióna používateľov.

Začiatkom tohto roka obehla svet správa, že Netflix zvyšuje ceny predplatného naprieč USA a Kanadou. Cena predplatného sa v týchto regiónoch zvýšila v rozmedzí jedného až dvoch dolárov v závislosti od zakúpeného plánu.

Najnovšie cena predplatného Netflixu je opäť stredobodom pozornosti, informuje portál deadline.com. Dôvodom je, že v ďalších regiónoch bude služba drahšou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Cena predplatného bude drahšou, ale kde?

Ako informuje portál, tak našťastie nášho regiónu sa zvyšovanie cien (zatiaľ) netýka. Vydýchnuť si však nemôžu používatelia služby naprieč Anglickom a Írskom. V prípade Anglicka sa zvýšenie cien dotkne 14 miliónov používateľov a v prípade Írska, si priplatí za služby Netflixu 600 tisíc používateľov.

Čo sa týka predplatného, tak nové ceny sú vyššie v rozmedzí +€1 až +€3, resp. +£1 až +2£. Nižšie v tabuľke si môžete pozrieť nové ceny naprieč spomínanými regiónmi.

Anglicko Írsko
Basic Nová cena £7 €9
Navýšenie o +£1 +€1
Standard Nová cena £11 €15
Navýšenie o +£1 +€2
Premium Nová cena £16 €21
Navýšenie o +£2 +€3

Netflix navýšenie cien vysvetľuje tým, že nárast predplatného odzrkadľuje investície spoločnosti do platformy v danom regióne. Pod investíciami si môžete predstaviť napríklad tvorbu seriálov, dokumentov, či filmov.

Netflix na svojich stránkach píše, že o vyššej cene predplatného bude informovať existujúcich používateľov najmenej 30 dní predtým, ako dôjde k navýšeniu ceny. V prípade nových používateľov, ceny vyššie budú aplikované pri zakúpení predplatného.

Čo sa týka nášho regiónu, tak aktuálne nemáme žiadne dostupné informácie o tom, či cena predplatného bude rásť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close