Filmy a seriálySpravodajstvo

Netflix testuje živé vysielanie v rámci svojho predplatného: Čo takéto vysielanie ponúkne predplatiteľom?

Streamovacia služba Netflix má priniesť používateľom stály program živého vysielania. Pozrite sa, čo o tejto novinke zatiaľ vieme.

Streamovacia služba pre filmy a seriály Netflix patrí medzi najobľúbenejšie služby medzi používateľmi. Jej najväčšími konkurentmi sú služby ako Disney+ či HBO Max a aby si navzájom mohli konkurovať, musia používateľom prinášať stále nové funkcie a výhody. Jednou z takýchto výhod má byť aj novinka v podobe živého vysielania na Netflixe. Takýmto spôsobom si zrejme snažia získať ďalších používateľov, keďže v blízkej dobe majú očakávať stratu niektorých súčasných predplatiteľov. Bližšie informácie k novej funkcii nám priniesol portál howtogeek.com a ak patríte medzi predplatiteľov Netflixu aj vy, mali by ste spozornieť. Živé vysielanie totiž v blízkej dobe zrejme budete môcť využívať aj vy.

Netflix plánuje veľké zmeny

V prípade že patríte medzi predplatiteľov Netflixu, určite vás neobišli informácie o plánovaných zmenách. V poslednej dobe totiž streamovacie služby vo veľkom zdražujú svoje plány. Netflix však zaradil do plánu iný spôsob, ako zarobiť viac. Predplatiteľom tak chce zakázať zdieľanie účtov mimo jednu domácnosť, pričom ak budú chcieť aj naďalej využívať jeden účet, budú si musieť pripatiť. Zmeny by mali prísť už v marci a poplatok by sa mal pohybovať vo výške niekoľkých eur.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V rámci niektorých krajín sa cena za používateľov mimo jednu domácnosť pohybuje okolo troch dolárov a podobné ceny by sa mohli pohybovať aj u nás. Treba však spomenúť, že poplatok má platiť len pre jednu adresu navyše. V prípade, že teda zdieľate svoj účet na Netflixe s ďalšími troma osobami na iných adresách, každá osoba bude musieť zaplatiť poplatok navyše. Netflix tak ráta s tým, že stratí množstvo predplatiteľov a snaží sa to vykompenzovať. Nové funkcie aj v podobe živého vysielania by tak mohli znamenať, že by používatelia nakoniec ponechanie svojho predplatného zvážili.

Testovanie živého vysielania sa nepodarilo utajiť

Jednou z noviniek, ktorú má Netflix pre svojich používateľov priniesť, je živé vysielanie. O spustení tejto služby v rámci Netflixu sme počuli už aj v minulosti, kedy sama služba potvrdila, že sa sústredia najmä na komediálne špeciály. V rámci takéhoto vysielania, ktoré by bolo k dispozícii neustále, by sme mohli sledovať napríklad špeciálne stand-up vystúpenia. Nečudovali by sme sa však, keby sa objavili aj športové prenosy a podobne. Nemuseli by sme si teda vyberať, aký film si najbližšie pustíme. Pozreli by sme sa rovno na program, ktorý nám služba ponúkne.

Ako sme už spomenuli, testovanie tejto funkcie neostalo utajeným. Stránka s testovaním sa totiž už stihla indexovať v internetových vyhľadávačoch a ak si teraz zadáte do Googlu text „Watch Live Streaming OAD Test Title 14„, tak sa po testovaciu stránku dostanete aj vy. Nikoho však neprekvapí, že je aktuálne vypnutá a presmeruje vás na domovskú obrazovku Netflixu. Pre nás však táto informácia znamená, že už v blízkej dobe by sme Netflix mohli využívať aj ako televízny kanál s programom.

Uvítali by ste takúto funkciu v rámci Netflixu? A patríte medzi predplatiteľov tejto služby? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close