Filmy a seriálySpravodajstvo

Netflix podstupuje ďalší krok k ukončeniu zdieľaniu účtov: Novinka má používateľov odradiť od tejto praktiky

Ak zdieľate svoj Netflix s priateľmi mimo jednu domácnosť, čaká vás zmena. Služba vám pomôže s presunom svojho konta na vlastné predplatné.

Sledovanie filmov a seriálov je v dnešnej dobe veľmi pohodlné najmä vďaka množstvu streamovacích služieb, ktoré máme v ponuke. Môžeme si vybrať napríklad spomedzi Disney+, HBO Max či Netflixu, pričom táto trojica patrí medzi najpopulárnejšie služby. Aby sme si však mohli dovoliť predplatné k týmto službám, častokrát využijeme možnosť zdieľania účtu so svojimi priateľmi či rodinou. Takýmto spôsobom vieme siahnuť po najväčšom rodinnom balíku s viacerými profilmi a v konečnom dôsledku nás ten najlepší balík pre Netflix výjde na menej ako 5€. Známa služba však už dlhodobo bojuje proti tomuto zdieľaniu účtu mimo jednu domácnosť. Aktuálne tak zavádza jednu funkciu, ktorá má od toho používateľov odradiť, informuje portál news.sky.com.

Netflix umožní rozdelenie účtov

Aj vy možno zdieľate jeden účet na Netflixe so svojimi priateľmi či rodinou na inej adrese, prípadne aj v inej krajine. Na tom by nebolo nič zlé, keby sme takýmto spôsobom neobchádzali pravidlá známej streamovacej služby. Netflix totiž ponúka pre jednotlivcov aj lacnejšie predplatné, ktoré ponúka nižšiu kvalitu sledovania, je však prispôsobené pre jednu osobu. Okrem toho nás výjde tento účet drahšie ako v prípade, že jedno drahšie predplatné si podelíme s priateľmi. Ako však dobre vieme, známa služba aktuálne bojuje proti takémuto obchádzaniu pravidiel.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Netflix
Zdroj: unsplash.com (Oscar Vargas)

Namiesto toho, aby ale Netflix blokoval sledovanie pri zdieľaní účtov, aktuálne prichádza s ponukou ich rozdelenia. V prípade, že jednoducho budete chcieť prejsť na svoj vlastný účet pre sledovanie, môžete si preniesť svoju históriu sledovania, zoznam filmov a seriálov na neskôr a všetky preferencie vlastného konta. Takýmto spôsobom chce známy gigant priniesť lepší komfort pre používateľov, ktorí sa rozhodnú skoncovať so zdieľaním, ktoré služba sama o sebe neponúka.

„Ľudia sa sťahujú, rodina starne, vzťahy končia“

Práve týmito slovami argumentuje Netflix proti zdieľaniu profilov medzi sebou. Každý môže mať svoj dôvod, prečo chce konto pre sledovanie oddeliť a preniesť si to na vlastný účet. Všetci však vieme, že ide o ďalší krok, ako prinútiť sledujúcich prejsť na vlastné konto a nezdieľať tak jeden účet proti pravidlám. V každom prípade ide ale o celkom miernejší krok, keďže aktuálne služba len ponúka možnosť prechodu na vlastný účet.

Netflix_titulka
Zdroj: unsplash.com (Thibault Penin)

Známa služba pritom neprináša prvý krok, ktorým sa snaží zabraňovať zdieľaniu účtov. Napríklad v takej Latinskej Amerike už zaviedla spoplatnenie zdieľania účtov. Používatelia, ktorí tak zdieľajú jeden účet s priateľmi z inej domácnosti, si tak môžu priplatiť a zdieľať účet legálne. Netflix v poslednej dobe prináša viacero zmien, pričom lacnejšie konto je už na ceste. Na Slovensko zatiaľ konto s reklamami nemieri, no môžeme očakávať, že sa to čoskoro zmení.

Zdieľať svoj účet s priateľmi mimo svoju domácnosť? A využili by ste možnosť prenosu konta? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close