Filmy a seriálySpravodajstvo

Netflix alebo Disney+? Ktorá služba je populárnejšia medzi používateľmi? Pozrite sa!

Netflix aj Disney+ sú aktuálne najväčšími streamovacími službami na trhu. Ktorá z nich je však populárnejšia? Máme pre vás odpoveď!

Medzi najčastejšie streamovacie služby v našom regióne môžeme zaradiť najmä Netflix, Disney+ a HBO Max. Práve tieto tri služby majú vo svojej ponuke najväčšie filmové a seriálové hity, pričom prinášajú aj vlastný obsah, ktorý sprístupňujú používateľom. V našom článku sa však teraz zameriame na dve služby z troch, pričom si posvietime práve na populárny Netflix a rýchlo rastúci a u nás nový Disney+. Ktorá z týchto služieb je však medzi používateľmi poulárnejšia? Na túto problematiku sa pozrel portál pcmag.com a my sa teraz o výsledky tohto prieskumu podelíme s vami. V prípade, že sa teda teraz rozhodujete medzi jednou z týchto služieb, možno sa práve teraz rozhodnete, ktorú zvoliť.

Netflix je stálou súčasťou medzi streamovacími službami

Keď sa povie Netflix, aj vám možno napadne, že ide o jednu z prvých streamovacích služieb. Táto služba, ktorá zdieľa filmy a seriály, no po novom aj rôzne hry, prišla na verejnosť ešte v roku 2007. Ako však určite viete, známa streamovacia služba prináša aj svoj vlastný obsah, čím k sebe privoláva mnoho predplatiteľov. V skutočnosti bol prvý takýto originálny film vytvorený ešte v roku 2012 a niesol názov Lilyhammer. Netflix je aktuálne dostupný v 190 krajinách, pričom si ho predpláca viac ako 200 miliónov používateľov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Netflix štatistiky
Zdroj: pcmag.com

Keď sa pozrieme na rast známej streamovacej služby, jej rast medzi rokmi 2013 a 2022 bol rovnomerný. Predplatiteľov neustále pribúda, aj keď v priebehu posledného roka je ich stav mierne stagnujúci. Možno ste aj vy narazili na informáciu, že Netflix bol tento rok prvý raz stratový a stratil väčšie množstvo používateľov, no aj napriek tomu si drží pozíciu najznámejšej a najpopulárnejšej streamovacej služby na trhu.

Disney+ má rýchlejší rast, no stále je menší

Disney+ narozdiel od Netflixu je pomerne novým hráčom na trhu. V prvých regiónoch sa objavil len koncom roka 2019, pričom zaznamenal významný rast v počte používateľov. Za posledné tri roky sa dokázal stať vážnym konkurentom pre Netflix, keďže aktuálne eviduje viac ako 160 miliónov predplatiteľov. Podobné čísla dokázala konkurenčná služba zaznamenať až po 6tich rokoch na trhu, pričom Disney+ to dokázal za polovičný čas.

Disney+ štatistiky
Zdroj: pcmag.com

Aj keď v súčasnosti Netflix eviduje viac predplatiteľov, musíme poznamenať, že Disney+ je jeho veľkou konkurenciou a rátame s tým, že ho v najbližšej dobe predbehne. Na druhú stranu má však Disney+ výhodu v tom, že v dobe jeho vzniku boli streamovacie služby veľmi populárnymi medzi používateľmi. Smart TV a rôznu elektroniku pre ich využívanie už nájdeme v takmer každej domácnosti a z tohto dôvodu mal Disney+ oveľa ľahší štart. Musíme však poznamenať, že každá služba ponúka unikátny obsah, ktorý vás môže, no nemusí osloviť.

Ste predplatiteľmi niektorej z týchto služieb? A ktorú preferujete vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close