Spravodajstvo

Nestlé po tlaku verejnosti a deň po útoku hackerov z Anonymous, zmenilo postoj

Nestlé po tlaku verejnosti a hackerov z Anonymous oznamuje, že sťahuje časť produktov z ponuky v Rusku a zároveň, ak vygenerujú v krajine zisk, tak ho venujú na humanitárne účely.

Aktuálny konflikt na Ukrajine neprináša nič iné, ako len nezmyselné materiálne škody a nezvratné straty na životoch. To sú hlavné dôvody, prečo mnohé krajiny uvalili na Rusko, ktoré vyvolalo konflikt, sankcie. Rovnaký krok spravili aj stovky nadnárodných spoločností, ktoré sa rozhodli ukončiť alebo vo významnej miere obmedziť podnikanie naprieč krajinou. Dôvodom týchto krokov je, nielen dať do pozornosti miestne obyvateľstvo, aby si uvedomili čo robí Putinov režim na Ukrajine, ale aj obmedziť schopnosť krajiny financovať vojnu.

Predstavitelia ukrajinskej vlády, preto od začiatku invázie, vyzývajú nielen krajiny a veľké ekonomické celky, ale aj nadnárodné spoločnosti, aby im týmto spôsobom pomohli. Solidaritu s Ukrajincami prejavili stovky spoločností. Našli sa však aj také, ktoré to odmietli. To je aj jeden z dôvodov, prečo hackeri z Anonymous priložili ruku k dielu a vyzvali nadnárodné spoločnosti, ktoré odmietli obmedziť svoje aktivity v Rusku, že budú ich cieľom kybernetických útokov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nestlé: obmedzíme ponuku produktov v krajine a zisk z podnikania poputuje na humanitárne aktivity

Prvou spoločnosťou, ktorá sa dostala do hľadáčika hackerov z Anonymous, sa stala spoločnosť Nestlé. Dôvodom je, že spoločnosť sa ku konfliktu postavila vlažne a zároveň ide o najväčšieho predajcu potravín v potravinárskom priemysle na svete.

Hackeri 48 hodín potom, ako oznámili, že podporia výzvy ukrajinských predstaviteľov, tak hackli spoločnosť Nestlé. Podľa správ, ktoré publikovali, zverejnili 10GB rôznych dát. Išlo o rôzne databázy objednávok, platieb a podobne.

Spoločnosť medzičasom prostredníctvom svojich internetových stránok ako aj na sociálnej sieti Twitter zverejnila stanovisko, v ktorom píše, že obmedzujú svoje aktivity v Rusku. Ako môžete nižšie čítať, tak Nestlé obmedzí ponuku tovaru v krajine len na základné potraviny. Zároveň stiahne z ponuky viacero značiek konzorcia. Spoločnosť ďalej hovorí, že neočakáva, že bude v krajine generovať zisk, alebo odvádzať nejaké poplatky do ruskej pokladnice. Rovnako dodáva, že ak vygenerujú nejaký profit, tak ten bude venovaný na humanitárne účely.

Záverom treba uviesť, že dnes nevieme so stopercentnou istotou povedať, či za zmenou zmýšľania spoločnosti stojí len hackerský útok od Anonymous, ale určite k tomu dopomohol. Minimálne pomohli túto tému dostať do verejnej diskusie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close