APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťNávodySpravodajstvo

Neprehliadajte toto rozšírené nastavenie v Chrome, ktoré zvyšuje bezpečnosť prehliadania internetu!

Funkcia Rozšírená ochrana v prehliadači Chrome vás môže ochrániť pred viacerými hrozbami na internete. Od stránok po nebezpečné súbory!

Súkromie a bezpečnosť prehliadania internetu je čoraz častejšou témou. Dôvodom je, že na internete je prítomných stále viac nebezpečných stránok a ďalších hrozieb, ktorých cieľom je využiť rôzne zraniteľnosti systémov, či aplikácií, aby sa na úkor používateľov obohatili. Nemusí ísť vždy o peniaze. Častým záujmom sú napríklad dáta, či výkon zariadenia, ktorý je na  diaľku využívaný, napríklad za účelom ťažby digitálneho zlata. V súčasnosti najrozšírenejším internetovým prehliadačom je Chrome, a práve preto by sme vám radi dali do pozornosti špeciálny režim prehliadania internetu, ktorý je možné aktivovať prostredníctvom nastavení prehliadača.

Neprehliadajte rozšírenú ochranu prehliadača Chrome

Prehliadač Chrome ponúka celkom zaujímavý nástroj, ktorého cieľom je ochrániť používateľov pred možnými nástrahami, ktoré na nás číhajú na internete. Ide o takzvaný nástroj „Rozšírená ochrana“, ktorý ponúka ochranu pred škodlivými stránkami a ďalšími potenciálnymi hrozbami. Táto funkcia funguje na princípe, že používateľ zdieľa so spoločnosťou Google viac informácií o prehliadaní internetu, vďaka čomu je schopnou proaktívne identifikovať prípadné hrozby.

Funkcia sama o sebe predpovedá nebezpečné udalosti, na ktoré vás upozorní ešte pred tým, ako k ním dôjde. Ide napríklad o situácie, kedy sa rozhodnete stiahnuť nejaký súbor, ktorý bol v minulosti nahlásený a identifikovaný ako škodlivý. Ďalej, tento režim môže zvýšiť bezpečnosť aplikácií a služieb, do ktorých sa prihlasujete pomocou prehliadača. Napríklad, keď dôjde k nejakému väčšiemu úniku dát, tak vás prehliadač upozorní na možný únik vašich prihlasovacích údajov.

Aktivovanie tohto režimu je vcelku jednoduché. Urobiť tak môžete pomocou počítačovej verzie prehliadača. Potom, ako si otvoríte Chrome, tak kliknite na ponuku menu. Následne si otvorte nastavenia prehliadača a zvoľte sekciu Ochrana súkromia a zabezpečenie.

Google Chrome_Rozšírená ochrana_1.jpg
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne zvoľte ponuku Bezpečnosť a v rámci sekcie Bezpečné prehliadanie aktivujte režim Rozšírená ochrana. 

Pevne veríme, že tento režim bude pre vás užitočný. Ak sa vám článok páčil, tak ho podporte zdieľaním prostredníctvom sociálnych sietí. 

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close