APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Neprehliadajte možnosť synchronizácie Chromu medzi počítačom a smartfónom. Pozrite sa, ako túto funkciu nastavíte!

Ide o funkciu, pomocou ktorej môžete synchronizovať napríklad prihlasovacie údaje, či históriu prehliadania internetu medzi smartfónom a počítačom.

V prípade, ak používate viacero zariadení súčasne, tak jednou zo skvelých funkcií je synchronizácia údajov naprieč nimi. Hoci nie každá aplikácia ponúka túto možnosť, tak to nie je prípad internetových prehliadačov. Aktuálne jedným z tých vôbec najrozšírenejších prehliadačov je Chrome, a práve preto vám prinášame nižšie postup, krok za krokom, ako si môžete túto funkciu zapnúť. Princíp nastavenia je však viac menej rovnakým pre každý obdobný prehliadač. 

Nastavte si synchronizáciu prehliadača naprieč počítačom a smartfónom

Základným predpokladom, aby fungovala synchronizácia naprieč zariadeniami je, aby ste boli prihlásený prostredníctvom rovnakého Gmail účtu, a to ako v počítači, tak aj v smartfóne.  Urobiť tak môžete pomocou nasledovných krokov. Otvorte si v  prvom kroku nastavenia prehliadača pomocou 3 bodiek v pravom hornom rohu. 

Zdroj: Vosveteit.sk

Teraz v rámci sekcie Vy a Google zvoľte možnosť Zapnúť synchronizáciu… Následne sa prihláste pomocou vášho Gmail účtu, ktorý chcete prepojiť so smartfónom.

Google Chrome_zapnutie synchronizacie_medzi pocitacom a mobilom_2
Zdroj: Vosveteit.sk

V ďalšom kroku, ako sa prihlásite, tak vás Chrome vyzve k potvrdeniu synchronizácie. Odporúčame vám však zvoliť možnosť Nastavenia. 

nastavenia synchronizacie chrome pocitac smartfon_3
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade, ak ste nezvolili možnosť potvrdiť, ale nastavenia, tak budete presmerovaný na stránku, ako môžete vidieť nižšie na prvom obrázku. Následne pre lepšiu optimalizáciu tejto služby zvoľte možnosť Spáva Synchronizovaného obsahu. V rámci tejto ponuky, si budete môcť prispôsobiť, čo chcete, a čo nechcete synchronizovať. V prípade, ak ste zvolili možnosť Áno súhlasím, tak následne budete mať všetky údaje prednastavené, nech sa vám automaticky synchronizujú.

Teraz sa prihláste do Chrome v mobilnej verzii prehliadača

Teraz ste povolili synchronizáciu údajov naprieč zariadeniami, avšak aby nastala, tak sa potrebujete prihlásiť aj v mobilnej verzii prehliadača. Kliknite na tri bodky v pravom hornom rohu a následne kliknite na možnosť Nastavenia.  Vo vrchnej časti uvidíte e-mail, s ktorým ste prihlásený v prehliadači Chrome. Prípadne tam budete mať možnosť prihlásenia. Tu treba povedať, že aby prebiehala synchronizácia, tak je potrebné byť prihlásený pomocou rovnakých Gmail účtov.

V prípade, ak nie ste prihláseným k Gmail účtu, tak kliknite na možnosť Prihlásiť sa do Chromu a následne zvoľte vami požadovaný e-mail, s ktorým chcete synchronizovať údaje.

Teraz sa vráťte opäť do nastavení a kliknite na možnosť „Synchronizácia a služby Google“. Potom zvoľte možnosť Správa synchronizácie, kde si budete môcť prispôsobiť, čo chcete, alebo nechcete synchronizovať naprieč vašim účtom.

Hotovo, odteraz sa vám budú synchronizovať údaje naprieč vašim Google účtom bez ohľadu na to, či ste na počítači, alebo na smartfóne.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close