Nepodarilo sa to ani Xiaomi, či Samsungu. Tento výrobca smartfónov predal 100 miliónov zariadení za 3 roky od svojho vzniku!

Spoločnosť Realme predala už 100 miliónov smartfónov. Podarilo sa jej to 3 roky od svojho založenia. Ide tak o najrýchlejšie rastúceho predajcu smartfónov na svete.

Realme smartfony
Zdroj: YouTube.com (ATC Android ToTo Company)

Keď príde reč na výrobcov smartfónov, tak mnohí už nespomínajú Samsung, či Huawei, ale čínskeho giganta Xiaomi, ktorý v niektorých častiach sveta, je už dnes svetovou jednotkou. Rovnako, pri tomto výrobcovi smartfónov, môžeme pri štatistikách sledujúcich predaje zariadení, pravidelne vidieť dvojciferný rast predaja zariadení. Hoci sa spoločnosti náramne darí a nikto už nepochybuje, že je to len otázkou času, kedy ovládne globálny trh, tak zatiaľ na pozadí rastie ďalší výrobca smartfónov, ktorý má veľké ambície.

Najrýchlejšie rastúci predajca smartfónov na svete

Trh so smartfónmi v súčasnosti zažíva turbulentné obdobie. Pandémia COVID-19 v kombinácii s prudkým úpadkom spoločnosti Huawei, umožnila vyrásť mnohým doposiaľ málo známym hráčom. Ide najmä o čínskych výrobcov smartfónov ako sú vivo, OPPO, či Realme.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Práve spoločnosť Realme sa javí byť novým tigrom na trhu výrobcov smartfónov. Ide o pomerne mladú spoločnosť, ktorá vyrába smartfóny len 3 roky. Za toto obdobie sa spoločnosti podarilo na trh dodať už viac ako 100 miliónov smartfónov. V celkových číslach nejde o tak „šialené“ množstvo predaných zariadení, ale keď sa pozrieme na konkurencia, ide o významný míľnik v objeme predaných zariadení za tak krátke obdobie, ktoré sa nikomu doposiaľ nepodarilo v takomto krátkom čase dosiahnuť.  Na tému upozorňuje portál hdblog.it.

„realme potvrdzuje svoj ohromný rast zapísaním sa do najrýchlejšej rally v histórii mobilného priemyslu, ktorá dosiahla 100 miliónov predaných smartfónov… Len za 3 roky!“ uviedla spoločnosť IDC v súvislosti s publikovaním štatistík týkajúcich sa predaja smartfónov.

S úspechom dosiahnutia míľnika 100 smartfónov sa podelila aj samotná spoločnosť realme, ktorá okrem iného publikovala aj infografiku s odvolaním sa na IDC, na ktorej môžete vidieť, kedy sa najväčším výrobcom smartfónov podarilo dosiahnuť tento míľnik (pozn. redakcie: štatistika je v mesiacoch). Ako môžete vidieť, tak realme prekonalo všetkých relevantných globálnych hráčov.

Predaje smartfonov_milnik 100 milionov
Zdroj: strategyanalytics

Mimochodom, spoločnosť si dala za cieľ predať ďalších 100 miliónov smartfónov a to do konca nasledujúceho roka. Budeme zvedaví, či sa to realme, o ktorej poprední predstavitelia spoločnosti v minulosti hovorili ako o „novom Xiaomi“, podarí.

Mali ste už príležitosť zoznámiť sa s touto značkou smartfónov? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre