BezpečnosťSpravodajstvo

Nenechajte sa nachytať! Polícia upozorňuje na podvodníkov, ktorí prišli s taktikou „Návodu na bezpečný nákup“

Najnovšie podvodníci prišli s taktikou „Návodu na bezpečný nákup“. Ide však o podvod, ktorého cieľom je získať informácie z vašej platobnej karty.

Internet je priestorom, ktorý okrem iného láka aj mnohých podvodníkov. S vidinou ľahkého zárobku a pod rúškom anonymity, sa nehanbia zneužiť dôverčivosť hockoho. Nie tak dávno sme upozorňovali napríklad na šíriacu sa správu cez službu WhatsApp okolo darčekov z obchodného reťazca Lidl, ktorá bola samozrejme falošnou. Podvodníci v tomto prípade zneužili dobré meno spoločnosti Lidl. Nešlo však o ojedinelý pokus zneužitia dôvery ľudí. Obeťou sa v minulosti stali aj ďalšie známe značky, napríklad Slovenská pošta.

Ďalší podvod! Tentokrát podvodníci prišli s Návodom na bezpečný nákup!

Najnovšie Polícia SR prostredníctvom Facebookovej stránky Hoaxy a podvody – Polícia SR upozorňuje na ďalší podvod, ktorý podvodníci okorenili o „Návod bezpečného nakupovania“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samotný podvod je založený na tom princípe, že útočník odosiela odkaz, ktorý má slúžiť ako akási záruka serióznej transakcie. Samotný odkaz je však podvodnou stránkou, kde ak používateľ vyplní platobné údaje, tak jednoducho odovzdá svoje údaje z platobnej karty.

„Podvodníci sa zamerali na inzerujúcich používateľov internetového portálu bazos.sk. Podvodník navonok prejaví záujem o produkt, ktorý je predmetom inzerátu a napíše predávajúcemu (poväčšine cez mobilnú službu Whatsapp), že danú vec chce, a že zaplatí ihneď. Následne pošle predávajúcemu link, v ktorom je logo bazosu.sk a aj logo Slovenskej pošty. Akonáhle kliknete na tento odkaz, tak máte vyplniť číslo karty a všetky údaje s kartou späté. Dôvod? Aby vám mohol peniaze poslať na váš účet. Na to však kupujúcemu stačí číslo účtu, nie karty..

Nikdy nevypĺňajte údaje na stránkach, na ktoré vám neznáma osoba poslala odkaz

Polícia ďalej dodáva, že podvodníci sa  zamerali najmä na známy inzertný bazár Bazoš. Druhým dychom však treba dodať, že ide o typ podvodu, ktorý je možné zrealizovať hocikde, preto treba byť obozretný. V prípade, ak ste sa stali medzičasom obeťou tohto podvodu, tak vám odporúčame obratom kontaktovať vašu banku, prípadne prostredníctvom bankovej aplikácie, deaktivovať vašu platobnú kartu. V inom prípade útočník môže pomocou niekoľkých klikov vytiahnuť vám peniaze z účtu. Rovnako dávame do pozornosti, nikdy nezdieľajte svoje platobné údaje, či iné informácie prostredníctvom stránok, na ktoré vám niekto poslal odkaz. S veľkou pravdepodobnosťou pôjde o podvod.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close