BezpečnosťSpravodajstvo

„Neľakajte sa, že po vás ide Europol,“ píše polícia. Internetom sa šíri ďalší online podvod!

Schránky Slovákov zaplavujú podvodné e-mailové správy, ktoré sa tvária ako od polície SR, či Europolu. Ide o podvod, hovorí polícia!

Hackeri neustále hľadajú nové spôsoby, ako sa obohatiť na úkor nič netušiacej obete. Najčastejšie za týmto účelom využívajú rôzne phishingové kampane, pri ktorých tlačia na obeť, aby obratom reagovala. Dôvodom je, že človek v panika a v strese je schopný spraviť aj také veci, ktoré by inak nespravil.

Nedávno sme vás napríklad informovali o troch najčastejších podvodoch na sociálnych sieťach, ktoré tvoria až 70% všetkých finančných podvodov v online priestore. Najnovšie so do pozornosti širokej verejnosti dostáva ďalší podvod, upozorňuje polícia SR prostredníctvom Facebooku.

„Neľakajte sa, že po vás ide Europol,“píše polícia

Určite sa vám už stalo, že ste sebavedomo išli autom, ale potom ako vás zastavil policajt, tak ste „zmäkli“. Málokto chce mať opletačky s políciou a preto vo väčšine prípadov na to, čo nám policajti nariadia, kývneme so sklopenými ušami, len aby sme mali pokoj. Pravdepodobne toto správanie, ktoré je pre mnohých nás typické, chcú zneužiť aj internetoví podvodníci.

Polícia konkrétne upozorňuje na to, že schránky Slovákov začali zaplavovať podvodné e-mailové správy, ktoré zneužívajú meno policajného zboru a Europolu. V správe, ktorú útoční posielajú sa dočítate, že  pri odhalení siete, ktorá zneužívala maloleté obete, boli spozorované stopy vedúce k vám. Útočníci (v mene polície) následne žiadajú, aby ste ich obratom kontaktovali a vyjadrili sa k obvineniu. Ak tak nespravíte, tak váš spis bude postúpený prokurátorovi, ktorý vydá na vás zatykač. Následne budete zatknutý miestnou políciou, tvrdia podvodníci.

Polícia na sociálnej sieti píše, že cieľom útočníkov je nadviazať s vami kontakt a následne postupovať tak, aby sa dostali k vašim peniazom.

„Upozorňujeme na podvodné maily, ktoré sa rozšírili počas uplynulých dní. Niekto zneužíva Policajný zbor, aj Europol. Úlohou takýchto mailov je najprv nadviazať s vami komunikáciu a potom postupovať tak, aby sa dostali k vašim peniazom. Buďte obozretní!“, píše polícia na sociálnej sieti.

NEĽAKAJTE SA, ŽE PO VÁS IDE EUROPOL 🙂

Upozorňujeme na podvodné maily, ktoré sa rozšírili počas uplynulých dní. Niekto…

Uverejnil používateľ Hoaxy a podvody – Polícia SR Piatok 1. júla 2022

V prípade, ak obdržíte takýto e-mail, tak najlepšie je ho obratom zmazať, alebo na neho nereagovať, hovorí polícia SR.

„V tejto súvislosti verejnosti odporúčame na e-maily s odosielateľom, ktorého osobne nepoznáte nereagovať, neodpovedať na rôzne lákavé či výhodné ponuky ani nevykonať neštandardné aktivity na požiadavky, ktoré sú na vás vyvíjané pod tlakom kvôli „krátkosti času“,“ doplňuje polícia.

Dovoľte nám v súvislosti s touto témou dať vám do pozornosti článok, v ktorom sme sa venovali téme, ako môžete rozpoznať podvodné správy.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close