Nefungujú vám notifikačné bubliny? Niektoré Xiaomi smartfóny čoskoro získajú opravu!

Notifikačné bubliny známe z Androidu 11 v mnohých smartfónoch nefungujú. Xiaomi však už chystá nápravu, ktoré smartfóny ju získajú ako prvé?

Notifikačné bubliny
Zdroj: Youtube.com (Mod Tech)

Notifikačné bubliny fungujúce v systéme Android 11 sú kameňom úrazu každého užívateľa. Majitelia Xiaomi smartfónov isto poznajú problémy s klávesnicou pri písaní správ prostredníctvom notifikačných bublín. V niektorých prípadoch sa dokonca notifikačné bubliny nezobrazujú vôbec, zdá sa však, že naše trápenie je u konca. Xiaomi len nedávno prezradilo, že oprava notifikačných bublín príde už s nadstavbou MIUI 12.5. Portál Piunikaweb.com však oznamuje, že pre niektoré Xiaomi smartfóny bude opravnou aktualizáciou už tá nasledujúca. O ktoré smartfóny pôjde?

Notifikačné bubliny

Bývalé četové hlavičky, ktoré v systéme Android 10 fungovali výhradne pre komunikačnú aplikáciu Messenger v novom systéme Android 11 nahradili notifikačné bubliny. Tie už po novom zlučujú i aplikácie ako napríklad Instagram či Skype a využívať by sme ich mali s novým hranatým dizajnom namiesto pôvodného guľatého pri četových hlavičkách.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

So systémom Android 11 však okrem nových notifikačných bublín priniesol aj ich nefunkčnosť, keďže mnohých trápi najmä ich nezobrazovanie sa. Mnohí ich nahradzujú plávajúcimi upozorneniami ale priznajme si, že riešiť takto nefunkčný prvok nie je zrovna pohodlné. I keď nejde o problém, ktorý by znefunkčňoval používanie smartfónu, isto táto situácia nie je príjemná.

Xiaomi už chystá opravu

Notifikačné bubliny sa už čoskoro chystajú na zmenu k lepšiemu. Najbližšia aktualizácia, ktorá bude smerovať do vaších smartfónov by mala nefunkčnú funkciu opraviť a bubliny by sa konečne mohli využívať tak, ako to bolo pôvodne plánované. A ktoré zariadenia sa dočkajú opravy? Náš zdroj informuje, že ide s určitosťou o model Mi 10T Lite 5G.

Xiaomi sa však určite neuspokojí len s jedným modelom a odkazuje, že majitelia smartfónov majú byť trpezliví. Aktualizácia by mala prísť už čoskoro a týkať by sa mala viacerých modelov. O priebehu aktualizácie a znovuspustení notifikačných bublín vás budeme v blízkej dobe informovať.

Registrujete problémy s notifikačnými bublinami i vy, alebo sa vám podarilo ich spojazdniť? A aké alternatívne funkcie miesto nich využívate? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre