NávodyWindows

Nefunguje vám Wi-Fi ako má? Pozrite sa, ako môžete reštartovať Wi-Fi nastavenia vo vašom Windowse

Nefungujúce Wi-Fi je frustrujúce. Väčšinu problémov však vyrieši reštartovanie Wi-Fi nastavení. Pozrite sa, ako ich reštartujete vo Windowse.

Pripojenie na internet je súhrou viacerých faktorov a zariadení. Žiadny systém ale nie je perfektný a preto nás občas trápia problémy s pripojením ka k sieti. Väčšinou je riešenie jednoduché, stačí reštart počítača alebo modemu, pomocou ktorého sme pripojení k sieti.

No niekedy vie byť problém oveľa závažnejší a je potrebné na probléme oveľa viac zapracovať. Vyskúšali ste už všetky možné riešenia a návody na internete, no žiaden problém nevyriešil? Potom určite skúste obnoviť nastavenia siete vo vašom Windows! Na návod upozornil web lifewire.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Obnovenie nastavení siete

Pripomíname, že obnovenie nastavení siete v systéme Windows by malo byť tou poslednou možnosťou. Spustením sieťového resetu sa odstráni a preinštaluje každý sieťový adaptér, ktorý je nainštalovaný vo vašom systéme.

Tento nástroj, ktorý sa v systéme Windows nazýva Network Reset Utility, v podstate obnoví továrenské nastavenia siete vo vašom zariadení. Tento nástroj bol predstavený spoločnosťou Microsoft preto, aby ľudia vedeli rýchlo vyriešiť prípadné problémy so sieťou, ktoré boli spôsobené aktualizáciou. Zdá sa, že nástroj je viac než funkčný, pretože je stále súčasťou prostredia systému Windows.

Network Reset Utility nastaví každý sieťový komponent späť na pôvodné výrobné nastavenia. Konkrétne ide o Winsock a TCP/IP. Winsock je rozhranie pre aplikácie, ktoré spracováva vstupné a výstupné požiadavky na internet.

Čo sa týka TCP/IP, je to skratka pre Transmission Control Protocol/Internet Protocol a v skratke umožňuje všetkým sieťovým zariadeniam na vašom počítači komunikovať cez internet. Je nutné dodať, že ak ste si personalizovali nastavenia v rámci Winsock alebo TCP/IP, je potrebné si ich zaznamenať, pretože po resete nebudú dostupné.

Ako obnoviť nastavenia siete

Najprv je potrebné otvoriť nastavenia a následne otvoriť sekciu Sieť a internet.

1_windows problémy so sieťou
Zdroj: vosveteit.sk

Na ľavom paneli otvorte možnosť Stav. Po otvorení danej možnosti kliknite na Obnovenie nastavení siete.

2_windows problémy so sieťou
Zdroj: vosveteit.sk

Následne je potrebné kliknúť na Resetovať ihneď. Po kliknutí na dané tlačidlo vás Windows vyzve k potvrdeniu výberu. Vtedy je potrebné kliknúť na Áno.

3_windows problémy so sieťou
Zdroj: vosveteit.sk

Windows vám následne vypíše upozornenie o tom, že sa vaše zariadenie bude reštartovať. Preto ak ste si neuložili rozpracované projekty, máte na to stále čas. Po reštartovaní si môžete všimnúť, že zariadenie nie je pripojené na žiadnu Wi-Fi sieť (v prípade, že používate bezdrôtové pripojenie). Je preto potrebné sa nanovo pripojiť k bezdrôtovej sieti.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close