Nechcete, aby ľudia videli, že ste na Facebooku online? Takto si môžete vypnúť váš online stav

Pozrite sa, ako si môžete vo vašom Facebook účte nastaviť, aby vaši priatelia a známi nevedeli, že ste online. Takto si vypnete váš online stav.

facebook offline stav.jpg
Zdroj: Facebook logo, Vosveteit.sk

Možno sa vám už stalo a nie jedenkrát, že ste boli online a niekto vás bombardoval správami, no nemali ste náladu na danú osobu reagovať. Prípadne, jednoducho nechcete, aby niekto vedel, že ste online.

Pravdepodobne aj vy máte v smartfóne aplikáciu Facebooku. Ide o jednu z najpoužívanejších sociálnych sietí vôbec. Tá sa nás vo všeobecnosti snaží udržať čo najdlhšie v aplikácii, a jedným zo spôsobov, ako to robí, je, že nám posiela upozornenia a pokúša sa nás prepojiť s ľuďmi, ktorých máme v priateľoch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

No v rozhraní aplikácie nájdete možnosť, ako si môžete zmeniť váš online stav na vypnutý. Vďaka tomu používatelia, ktorých máte pridaných v zozname priateľoch, neuvidia, že ste aktívny a pozeráte si napríklad príspevky na Facebooku či videá a podobne.

Ako si vypnúť online stav na Facebooku

Vypnutie online stavu je pomerne jednoduché a je to možné pomocou pár kliknutí. Nižšie si ukážeme ako na to. Nezaberie vám to viac ako niekoľko sekúnd, nanajvýš minútku.

  • V prvom kroku si otvorte Facebook aplikáciu.
  • Kliknite teraz na váš profilový obrázok.
  • V ďalšom kroku kliknite na ozubené koliesko vedľa lupy. Ide o nastavenia vášho účtu.
  • Ponuku, ktorá sa vám zobrazila, zrolujte k sekcii Publikom a viditeľnosť.
  • Teraz vyberte možnosť Aktívny stav. Následne vypnite váš online stav, aby sa nikomu nezobrazoval, keď ste aktívny.

Ak by ste potrebovali vidieť postup vyššie aj na snímkach obrazovky, tak vám ich nižšie prikladáme.

Dovoľte nám spomenúť, že ak máte prepojený váš Messenger s Facebook účtom, tak aj v Messengeri dôjde k vypnutiu vášho online stavu. Znamená, že ani v chatovacej aplikácii nebudú vaši známi či priatelia vidieť, že ste online.

Mimochodom, vedeli ste, že obdobnú funkciu ponúka aj WhatsApp a ďalšie četovacie aplikácie, v ktorých môžete vypnúť váš online stav? Ak sa chcete „odstrihnúť“ od vášho okolia, tak vám odporúčame, aby ste si upravili tieto nastavenia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre