NávodyXiaomi

Nastavte si vo vašom Androide transparentné pozadie. Vyzerá to skutočne skvelo, čo poviete?!

V Google Play nájdeme desiatky zaujímavých aplikácií. Pomocou Live Wallpaper môžete nastaviť transparentné pozadie. Pozrite sa, ako funguje!

S dnešnými smartfónmi a ich nádhernými displejmi sa dá krásne pohrať pri nastavovaní pozadia. No s efektom priesvitnosti vášho zariadenia určite vyniknete. Na aplikáciu upozornil web xiaomiadictos.com.

Nastavte si transparentné pozadie

V Obchode Play sa nachádza mnoho aplikácií, ktoré pomôžu s nastavením pozadia, no je potrebné pozorne vyberať. Jednou z tých lepších aplikácií je Live Wallpaper od vývojára HD Camera.

Pomocou tejto aplikácie výrazne oživíte svoj smartfón. Aplikácia pri tom zaberie len 1,92 MB priestoru, čo sa o iných aplikáciách, ktoré spravujú pozadie smartfónu, povedať nedá. Aplikácia má cez 10 miliónov stiahnutí, čo len potvrdzuje jej úspech.

Okrem nastavenia transparentného pozadia má aplikácia aj iné funkcie ako napríklad nastavenie živého pozadia. Túto funkciu má ale mnoho smartfónov zabudovanú, preto sa budeme venovať nastaveniu transparentného pozadia. Odkaz na stiahnutie aplikácie prikladáme nižšie.

Live wallpaper - Transparent
Live wallpaper - Transparent
Developer: HD Camera
Price: Free

Ako nastaviť transparentné pozadie

Používanie vyššie spomenutej aplikácie je úplne jednoduché. Aplikáciu si stiahnete z Obchodu Play. Po stiahnutí a následnom otvorení aplikácie postupujte podľa krokov uvedených nižšie:

  1. Po otvorení aplikácie kliknite na Transparent.
  2. Následne kliknite na Nastaviť tapetu.
  3. Potvrďte povolenie pre používanie kamery.
  4. Následne si vyberte, kde chcete transparentné pozadie mať. My sme vybrali pozadie iba pre Plochu.

Vykonaním týchto krokoch budete mať na pozadí zábery z vášho fotoaparátu. Smartfón tým pádom nadobudne istý efekt transparentnosti. Tento efekt viete následne v nastaveniach aplikácie pozmeniť, sú k dispozícii rôzne nastavenia vzdialenosti a rýchlosti.

V nastaveniach aplikácie sa taktiež dá vypnúť využívanie tohto efektu, ak má smartfón malé percento batérie a je zapnutý režim šetrenia batérie. Treba ale pripomenúť, že pri neustálom zapnutí fotoaparátu pôjde výdrž zariadenia na jedno nabitie výrazne dolu. No napriek tomu ide o zaujímavý efekt a veríme, že ním ohúrite svojich priateľov.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close