NASA sa oficiálne pridáva k „lovu na UFO“: Podarí sa im objasniť záhadu lietajúcich tanierov?

Spojené štáty americké naďalej pokračujú v pátraní po zvláštnych úkazoch na oblohe, ktoré považujú za hrozbu pre národnú bezpečnosť.

Americká vláda zverejnila nový spis o UFO
Zdroj: YouTube (60 minutes, SignsMovieClipsHD), Úprava: Vosveteit.sk

Americká vesmírna agentúra NASA sa oficiálne pridáva k „lovu na UFO“. Oznámila to na svojom portáli 9. júna a v tlačovej správe popísala svoje ďalšie kroky. Záhadné objekty UFO, ktoré sa po novom označujú ako UAP (pozn. redakcie: Unidentified Areal Phenomena) bude študovať z vedeckej perspektívy.

Americká NASA otvára štúdiu počas ktorej vedci analyzujú dostupné zábery a na ich základe určia kroky, ako zbierať ďalšie dáta v budúcnosti. Videozáznamov alebo iných dôveryhodných dôkazov zachytávajúcich stret pilotov s neidentifikovateľnými „lietajúcimi taniermi“ nie je veľa. Preto je mimoriadne zložité vyvodiť z nich nejaké relevantné vedecké výsledky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Po zverejnení dvoch záznamov, ktoré patrili utajovanému programu americkej vlády, Spojené štáty priznali, že sú objekty UFO naozaj skutočné a predstavujú „hrozbu pre národnú bezpečnosť“. Zároveň priznávajú že UFO je témou mnohých kontroverzií a nové označenie UAP má pomôcť nielen vedcom, ale aj všetkým zúčastneným oddeliť sa od všetkých nepresných asociácii.

NASA vo svojom vyjadrení píše o kľúčovom prvom kroku, ktorým je v tomto prípade vymedzenie toho, ktoré dôkazy možno považovať za autentické. Následne môžu vedci určiť, ktoré strety možno považovať za „významné“. Ide o pozorovania, alebo priamu konfrontáciu so zvláštnymi objektmi UAP, na základe ktorých by mohli analyzovať a ďalej posunúť pochopenie tohto fenoménu. NASA zdôrazňuje, že zatiaľ neexistuje nič, čo by objekty UAP spájalo s mimozemským pôvodom.

„NASA verí, že nástroje a postupy, ktoré uplatňujeme pri vedeckom poznávaní poslúžia aj v tomto prípade. Máme prístup k širokému spektru pozorovaní Zeme z vesmíru. Máme k dispozícii nástroje a tím vedcov, vďaka ktorým môžeme lepšie pochopiť neznáme,“ vysvetľuje Thomas Zurbuchen z americkej NASA.

Analýza dostupných dôkazov

Americká vesmírna agentúra sa nespája so žiadnou jednotkou poverenou skúmaním objektov UAP. NASA ale úzko spolupracovala s americkou vládou, aby dokázali vedecké nástroje uplatniť čo najlepšie k riešeniu problému. Štúdiu povedie David Spergel, astrofyzik a prezident nadácie Simons Foundation.

„Kvôli nedostatku dôkazov bude našim prvým krokom vytvorenie čo najväčšej sady dát, akú nám situácia umožňuje. Informácie získame od civilistov, vládnych inštitúcii a rôznych organizácii. Následne určíme, aké dáta by sme v budúcnosti chceli získať, ako ich môžeme získať a ako ich čo najlepšie analyzovať,“ vysvetľuje Spergel.

Štúdia sa zakladá na princípoch NASA, čiže všetky informácie verejne publikujú. Všetky informácie publikované agentúrou, sú verejne dostupné a aj pri tejto štúdii chce agentúra dodržať jeden zo svojich základných princípov. Predpokladá sa, že štúdia potrvá približne deväť mesiacov.

Hoci americká NASA takmer okamžite pripomenula, že objekty UAP nemusia pochádzať z vesmíru, na záver svojej správy pripomína, že popri tejto štúdii prebiehajú viaceré programy zamerané na odhalenie života mimo našej planéty. V rámci týchto programov skúma NASA nielen potenciálny život na Marse, ale aj nové exoplanéty, ktoré by mohli mať vhodné podmienky pre život.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre